1. güneş kremi, havuz, çam ağacı, elini sürüğün zaman limon kokusu veren çam ağacı, limon çiçeği, limon çiçeği esanslı parfüm kokusu.
 2. sevdiğiniz kadının saçının kokusu. üstüne tanımıyorum.
 3. insani rahatlatan, kendinden geciren kokulardir. ornek olarak bali, tiner, benzin kokusu verilebilir.
 4. bebek kokusu.
  parfümü olsa çok satılacaktır, varsa da değeri bilinmiyordur.
 5. çimen kokusu ve yeni yıkanmış nevresim kokusu. ikisi de çocukluğumu hatırlatır. gün boyu çimlerde top oynar yorulunca yatar gökyüzünü izlerdik. ne zaman duysam o kokuyu çocukluk yıllarım gelir aklıma. bir de annem nevresimleri makineden çıkarttıktan sonra asmadan önce bir kenara koymuşsa mutlaka üstlerine atlardım. içime çekerdim o kokuyu. serin ve yumuşacık nevresimler içinde annem beni görene kadar dururdum.

  herhangi bir kış meyvesi kokusu. portakal, mandalina vs ne olursa. kış akşamları ailecek oturup meyve yediğimiz günleri hatırlatıyor bana. o zamanlardan beri tüm aile bir arada olamadık doğru düzgün. biri işe başladı birinin okulu oldu. ben o akşamları hep özledim.

  çok güzel bir çocukluk geçirmedim belki. ama sevdiğim insanlarla en fazla vakit geçirdiğim zaman çocukluk yıllarımdı. o yüzden o yıllar bana çok huzurlu geliyor. tabi onları hatırlatan kokular da huzur veriyor.
  jimi
 6. ateş başında o ilk ateşin yandığı an
  tarifsiz
 7. kadın kokusu. her türlü. hiç fark etmez. nefes alsın yeter. almasa da olur.
  trk
 8. nane esansı.
 9. iğde çiçeği kokusu