i am legend - francis lawrence - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.13)
i am legend - francis lawrence
robert neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta neville new york'ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. ancak neville'in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
herhangi bir canlıya rastlayamayan neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar neville'in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.


 1. içinde batman v superman filminin afişinin görüldüğü film.

  !---- spoiler ----!

  rip samantha :(

  !---- spoiler ----!
 2. altyazi hazirlayan arkadasin bir sakasi vardi hic unutmam. tanri yoktur dialogunun gectigi yerde altyazi notu olarak -tovbe de ulan- tarzinda bir yazi gormustuk izlerken.

  edit: dialog su sekildeymis

  orijinal : there is no god!
  altyazı : tanrı yoktur (haşa de ulan:)
 3. yönetmenliğini francis lawrence'ın yaptığı, başrolde will smith'in oynadığı, 2007 yılı amerikan filmi. bundan sonrasında film içeriği vardır. seyretmeyenlere uyarı!


  !---- spoiler ----!

  filmin girişi çok etkileyici. dünyada tek başına kalmış olma fikri bir film için muhteşem. işleniş de hiç fena olmamış kanımca; fakat, türk filmlerindeki gibi bir son olmuş. biraz dağınık ve acelece. filmin girişi beni nasıl bir anda filmin içine aldıysa sonunun da o derece sona hazırlamış olmasını bekledim. beklenmedik bir şekilde biten film aslında beklentilerimi de pek karşılayamadı. işlenecek bir çok sahne kaldığını düşündüm. açıkçası köpek - sam - çok başarılıydı. amerika sokakları ve yalnızlık duygusu çok başarılı bir şekilde yansıtılmıştı. yine de tipik bir amerikan filmi olmaktan öteye geçememiş bir filmdir bence.

  !---- spoiler ----!