1. -yağmur piyanosu

  1 metre kare’lik düzenek üzerine notalar dağıtılır. camdan yağmur damlası dokunuşlarına duyarlı notalar minik karelere yerleştirilir. karelere yağmur damlası düştükçe notalar çalar. bu da yağmurun şarkısı olur, dinleriz. tabi burada yağmur damlalarının birikmesi gibi teknik bir sorunla karşılaşabiliriz. bunu da sevgili mühendislerin dehasına bırakmak lazım ısıtsınlar falan.
  abi
 2. -rüya kaydeden

  yatmadan önce bere ya da bandana şeklinde tasarlanmış olan kayıt cihazı kafaya geçirilir ve yatılır. olur da rüya görülürse alet bir yandan kaydeder. sabah kalktığınızda veya günün herhangi bir saatinde rüya ekrana yansıtılarak izlenir.
  kim istemez ki yönetmeni ve senaristi olduğu 1 dakikalık filmi izlemeyi.
 3. biraz daha endüstriyel düşünecek olursak örümcek ağlarının tekstilde kullanılmaya başlanması
  toss
 4. insanlar için bazı butonlar...

  mesela çok uykumuz geldiğinde uyku butonuna basacağız ve uyku ihtiyacımız ortadan kalkacak. ya da acıktığımızda yemek butonuna basacağız ve karnımız doyacak. çok yorgun olduğumuz zamanlar için reset butonu vs. vs.
 5. suruculer, cep telefonlarini aracla eslestirdikten sonra yola cikmadan once telefonlarini araclara yapilacak ozel bolmeye yerlestirsinler. bolmedeki agirlik sifir oldukca arac calismasin boylece surucunun telefonunu koymasi elzem hale gelsin. yolculuk esnasinda bolmenin agirligi sifira dustugunde artik gpsle midir hangi teknoloji iledir bilemem aracin hizinin olculdugu bir sistem getirilsin. eger hiz sifirdan buyukse trafige direkt uyari giderek ceza kesilmesi saglansin. cep telefonu ve plaka iliskisini de birileri kursun bir zahmet.
 6. hızlı ulaşımı sağlayan ve pratik olan her şey kabulümdür. ışınlanmayı bulun demiyorum. araba, uçak gibi şehirler arası yolculuğu hızlandıran taşıtlar da değil istediğim. mesela bakkala 30 saniye içinde ulaşmamı sağlayacak ayakkabı ya da başka giyilebilir, günlük hayatın parçası olabilecek bir eşya istiyorum.