• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.10)
identity - james mangold
şiddetli bir fırtına, birbirine yabancı ve sırlarla dolu on insanı, asabi bir gece müdürünün idaresindeki ıssız bir motelde bir araya getirir. içlerinde bir limuzin şoförü, bir tele kız, bir katili nakleden bir polis, 80'li yılların bir televizyon yıldızı, yeni evli bir çift ve kriz içinde olan bir aile bulunmaktadır. sığınacak bir yer bulmanın getirdiği rahatlama, yolcuların teker teker ölmeye başlamasıyla yerini korkuya bırakır. çok geçmeden, yaşamak istiyorlarsa, kendilerini biraraya getiren sırrı çözmekten başka çareleri olmadığını anlayacaklardır.
 1. az bilinir, ama hem akisiyla hem de twisti ile oldukca iyi filmdir bence. john cusack'in hemen her filminin saglam oldugu bir doneme denk gelir zaten.
 2. sıkılmadan izlenen 90 dakikalık psikolojik gerilim filmi. beklentiyi yüksek tutmadan ve klişelere aldırmadan izlenirse daha keyifli olur.
 3. !---- spoiler ----!

  gerilim türünün iyi örneklerinden. john cusack'in etkileyici performans gösterdiği film çoklu kişilik bozukluğunu konu ediyor. bana göre filmin en güzel yanı mutlu sonla bitmemesiydi.

  !---- spoiler ----!

  bu filmi sevenlere yine john cusack'in döktürdüğü, stephen king romanından uyarlama 1408 filmini öneririm.
  mnb