1. nasıl şöyle güzel bir puzzle üretmez diye meraklandıran mobilyacı.
  one
 2. kendisi puzzle olduğundan ayrıca üretime geçmemişlerdir.
 3. köftesini anlat anlat bitiremediler ama bit türlü yemeye de fırsatım olmadı. nasıl acaba köftesi nedir yani?
  abi
 4. gezmesi, yemesi, içmesi ayrı bir keyif veriyor bana nedense. çokça dolaştıktan sonra oturup bir mürver şerbeti içmesi pek keyifli oluyor. pek çok yere nazaran ailecek yapılacak kahvaltıları hem doyurucu hem cep dostu. uygun ürünler bulabileceğiniz gibi bulamayacağınız zamanlar da olabilir.

  anadolu ve avrupa yakasında birer adet olması kötü diyorken, kartal'da e5 yolu üzerinde yeni inşaatına devam ediyor olması sevindirici bir durumdur.
 5. özellikle bebekli aileler için biçilmiş kaftan. restoran kısmındaki düzene hayran olmamak elde değil.
 6. restoran kısmının cirosunun mobilya kısmının cirosunu bazı şubelerde geçtiği iddia edilen uluslararası mobilya mağazası.
 7. restoran kismindan cok kazandiklari kesin. her bir kalemi ucretli yapinca (ekmegi bile) urunlere tek tek bakinca ucuzmus hissi veriyor. kasaya geldiginizde o kadar da ucuz olmadigini anliyorsunuz, yemegin kalitesi de bu hissi 2 katina cikariyor.
 8. isveçli mobilya ve dekorasyon mağazası. almak istediğiniz masayı beş parça sunta halinde kolileyip koltuğunuzun altına verirler. ürünlerinin yapımında sizin de emeğiniz olması tek gurur kaynaklarıdır. bu arada mağaza içinde tek yön uygulaması mevcut olup, u dönüşleri yasaktır.
 9. üniversitedeyken ikea ile ilgili bir proje yapmıştım. benim ikea mantığında dikkatimi çeken şey şuydu:
  bildiğiniz gibi bazı ürünleri çok ucuz bazıları ise çok pahalı fakat, özellikle yemek bölümünde birim başına fiyatlar oldukça uygun. bunu fiyat algısını yönetmek için yapıyorlarmış, yani siz ikea'da yemeklerin ucuz olduğunu düşünüyorsunuz çünkü dışarıda yemek yemenin fiyatı ile ilgili bir fikriniz var. yemek ucuzsa diğer ürünler de ucuzdur diye düşünüyorsunuz. çünkü, örneğin bir koltuğun, fiyatı ile ilgili kafanızda tam bir fikir yok. beyniniz sizi ucuz algısına yönlendiriyormuş.
 10. kayboldugumda oklari takip ederek cikisi bulabildigim yer.