il buono, il brutto, il cattivo - sergio leone - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.11)
il buono, il brutto, il cattivo - sergio leone
tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. keskin nişancı blondie (iyi) adlı kovboyla işbirliği yaparak kasabaları dolaşmaktadırlar. tuco'yu kanun adamlarına teslim eden blondie, ödülü alıp tuco'yu asılmaktan son anda kurtarmaktadır. bir kasabada işlerin ters gitmesi üzerine ortaklıkları bozulur.
melekgöz (kötü) lakaplı sentenza ise bill carson adında büyük miktarda altını ele geçirmiş eski bir askerin izini sürmektedir. tuco'nun çölde blondie'yi öldürmek üzere olduğu bir anda bill carson'la karşılaşmaları tüm planları değiştirir. carson, altınları iç savaş'ın hareketli olduğu bir cephede mezarlığa saklamıştır. ancak tuco mezarlığın yerini, blondie ise mezarın adını öğrenebilmiştir. mecburen işbirliğine tekrar dönen ikili altınları aramaya koyulur. sonunda üçünün yolu altınların olduğu yerde birleşir.


  1. clint eastwood'un bu filmdeki karizmasına ulaşabilecek başka bir film karakteri var mıdır bilmiyorum. diğer karakterler çirkin olduğu için de bana böyle geliyor olabilir. her şekilde adam ay gibi parlıyor orada.

    bu arada filmin bence en kafa karıştırıcı yanı kötünün çirkinden daha çirkin olmasıdır. çirkin de kötüden daha kötü olabilir, bilemedim.

    ama iyiye laf yok. adam iyi aga.