1. Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Gençlik ve İnanç” konulu çalıştayında, imam hatip öğrencilerinin dini bilgilerdeki tutarsızlıklar nedeniyle deizme kaydığı ve ders materyallerinin çocuklara uygun olmadığı sonucuna ulaşıldı. Gençlerin eşcinsellik konusundaki tutum ve bakış açılarındaki değişimin de tartışıldığı çalıştayda, “Eşcinsellik, pek çok lise öğrencisinde normal ve hatta sempatik görülebilmekte ve bir sapkınlık olarak değil cinsel bir tercih olarak nitelendirilmektedir. Öğrenciler eşcinselliği özgürlük bağlamında anlamakta, özgürlüğün ne olduğu öğrenciye yeterince anlatılamamaktadır” tespiti yapıldı.

  # kaynak

  imam hatipler kapatılsın! :)
  mesut
 2. dini baskıların ve yanlış dini eğitimin deizme hatta ateizme yönlendirdiği zaten aşikar. fakat benim dikkatimi çeken daha çok eşcinselliğin sapkınlık olarak görülmesi. bilimsellikten böylesine uzak bir açıklamanın bir milli eğitim müdürü tarafından kurulması üzücü. ki hacda kalp ilacı (!) alıp ölen gazetecileri de biliyoruz. kim sapkın kim özgürlükçü tartışmasına bence girmeyelim. zira cinsel istismar suçlarının ne kadar az ceza aldığı da bilinen bir gerçek. asıl problemlerdense böyle şeyleri tartışmamız, halkı oyalamaktan başka bir şey değil.
  jimi
 3. dindar insan ile din tüccarı arasındaki fark öğrenilmediği sürece imam hatipler daha çook ekmek yer.
 4. çıkan haberler gerçekten doğru mu? yoksa daha fazla din dersi için yol mu yapılıyor bilemedim doğrusu.
 5. din dersi diye masal anlatırsan o da olur başka şey de. hem de zaten kime ne..
  zahle
 6. ülkedeki deist, agnostik ve ateist nüfusun hem çağın getirdiği değişim ve farklı bakış açılarıyla hemde mevcut hükümetin katkılarıyla artışına başka bir örnek bu hadise bence.
  kimbo
 7. bir şeyi ne kadar baskıyla, böyle zorla, şerle vermeye çalışırsan veyahut o şeyi bu yolla durdurursan olacağı budur dedirten hede.

  çocuk yaşta din diye diye baskılanan bireylerin sonlarından biri bu ki bu son yine iyi, sorgulayıcı.
  aynı çocuk ileride psikopat da olabilir veya sapık, hiç belli olmaz. neticede bir şeyi zorla yaptırıyorsunuz.