• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
insan postuna bürünmüş köpek - ingvar ambjörnsen
'beyaz zenciler'in yazarı ingvar ambjörnsen'den çarpıcı bir roman daha sunuyoruz sizlere... "köpek efendi istemezdi, efendi köpeğin dünyasını yıkmasaydı eğer" diyerek zorunluluğa dönüşmüş sadakatin ikiyüzlülüğüne dikkat çeken ambjörnsen, bu kez "köpeksi" bir insanı anlatıyor. ahlaki değer ölçülerinin iyice silikleştiği, ölüm ve boşluğun hüküm sürdüğü kentlerde "ilk" peşinde koşan ve yalnızlığa gömülmüş birini betimliyor yazar. o, ne tek başına ne de başkalarıyla "sevgi" adına bir şey üretebilmiştir. insanları kullanarak, aşağılayarak, kişiliklerini parçalayarak onlardaki "sahicilik" kalıntılarından beslenmektedir...yüreğinde gardiyan vardır...kadınları avlar, dünyalarını talan eder, ıssızlaştırır..."insan postuna bürünmüş köpek", kalplerinde bomba taşıyan, içindeki duvarların dışına çıkamayan, başka insanların da kendisine ulaşmasına izin vermeyen insanlardaki "kötücüllüğün" romanıdır. (bilgiler idefix.com'dan alınmıştır.)
 1. bir çırpıda bitirilebilecek kitaplar arasındadır.
  özellikle son sayfalara doğru, bitmesin uzasın daha fazla okuyayım diyebilirsiniz.

  yeraltı edebiyatının okunması gereken eserlerinden biri olan insan postuna bürünmüş köpek, okunduktan sonra bile insan üzerindeki uzun bir süre etkiye sahip olabilmektedir. (*:bir arkadaş)
 2. hani her birimiz bir dönem insanlıktan,insanlardan tiksinmişizdir.ha işte bu kitap bu tiksinçliğin,uzaklaşmanın kitabı.