insanları çekici yapan detaylar - youreads 1. şunu anladım bu kadar zamanda; hiç kimse dışını sevmediğinin içini merak etmiyor.
 2. bir erkek olarak hangi erkeğin yanında dursam o erkeği kızlar çekici buluyor, nasıl oluyor anlamıyorum :)
 3. güzel bakan gözler , gülümsemeyi bilmek (pişmiş kelle gibi sırıtmak değil ) ve saygılı olmak benim nazarımda erkeği çekici yapıyor. efendi olması, görgü kurallarını bilmesi, kendine özen göstermesi, konuşma kabiliyeti iyi ve birazcıkta esprili ise ( saçma sapan fıkra anlatan ya da çakma recep ivedik değil ) olmuştur. kızlar tutun ve bırakmayın böyle birini derim :)
 4. otobüste hamile bir kadına yer vermesi çekici bir detay olmalı. düşünsene en arkada oturduğu yerden ortasıradaki körük'e yapışmış kadına arkalardan sesleniyor, "hanımefendi buraya oturabilirsiniz" adam yerinden kalkıyor, kadın ise kalabalığı yara yara gelip oturuyor, kadın gelene kadar boş koltuğa oturmak için kimse yeltenemiyor.

  insanlığı sahip çıkma ...check
  kalabalıkta sesini yükseltme ...check
  empati gözlem ...check
  pencereden gözleri kısıp ufka bakma ...check

  diğer bir bakış açısı ise
  yaranma ... check
  pencereden bakma trip... check
  millete gözdağı...check

  erkeği çekici kılan detaylar sanırım kişiden kişiye değişiyor, fotoğrafçılık dersin karı kız derler, basketbol dersin bırak bu kolej ayaklarını derler, gitar dersin akdeniz akşamları seni hınzır diye yafta yapışır, bazen çekici olmaya da zorlanır insanım benim.
 5. adab-ı muaşeret. tabi ek olarak bir kaç şey daha var.^:bu iki cins için de geçerli^^:bakınız badboy hiç çekici değil^
  bozuk
 6. kesinlikle sesi sonuna kadar açılmış araba radyosu değildir...
 7. başlığa bakiyorum "detaylar" içeriğe bakıyorum "uzun boylu olması, esmer olması..." diye gidiyor.

  arkadaş boy dediğin en temel fiziksel özelliktir ne ara detay oldu?

  ayrıca bu detaylar ancak birileri genel olarak size ilgi duyduktan sonra fark edilir. yani zaten yakisiklisindir, hatun senden hoşlanır sonradan bakar ki ellerin de güzel, yemek yiyisin de... yok tipsizsen bunlar detay olarak kalmaya devam eder, kimse fark etmez.
 8. (bkz: vicdan)
  (bkz: uslup)
  çok nadir bulunuyor çünkü bunlar artık.
 9. zeka zeka zeka...
  bana mantıklı bir şey söylene saygım büyük olur.
 10. sosyokültürel zeka, herhangi bir yetenek isteyen konuda benden iyi olması (mümkünse sanat), hitabet yeteneği. iyi akşamlar beyler.