insanları çekici yapan detaylar - youreads 1. bir erkek olarak hangi erkeğin yanında dursam o erkeği kızlar çekici buluyor, nasıl oluyor anlamıyorum :)
 2. çok okuması. ama öyle böyle değil çok okuması.
  film, kitap, sanat vs anlaması ve bunlardan zevk alması.
  müzeydi, tarihi yerlerdi vs gezmeyi sevmesi...
  öğrenmeye her daim aç olması ve yeni şeyler öğrendiğinde şaşırması, bu bilgiler karşısında mutlu olması...
  güzel kadın gördüğünde değişmemesi, etrafındaki her kadına yardım etmeyi bir insanlık vasfı olarak görmesi...
  sevdiği yanındayken dünya güzeli yanından geçse sevdiğinden milim şaşmayan bakışlarla sevdiğine bakması...
  insanları eleştireceğine bunların sebepleri üzerine kafa yorup ciddi ciddi çözüm üretmeye çalışması...
  ve tüm bu yazdıklarımdaki içtenliği, samimiyeti...
  yok kasmış, yok adonismiş umrumda bile değil...
  nasıl ölçüler?
  yok böyle biri :)
 3. şunu anladım bu kadar zamanda; hiç kimse dışını sevmediğinin içini merak etmiyor.
 4. gözleri kısık, boynu hafif yana doğru kıvrılmış, elinde tuttuğu kalemi yavaşça uzun ve narin parmakları arasında çevirirken, bembeyaz dişlerini geçip seksi dudakları arasından dökülen "ablacım yanına dondurma da ister misiniz?" sorusu. işte bir erkeğin en çekici olduğu an (*:swh) gel de hayır de. yerim.
 5. kendiniz olmanız yeterli. geçmiş ilişkilerime ve şuan ki kız arkadaşıma göre konuşacak olursam birisi sizi sevmek istiyorsa yahut seviyorsa bir neden aramıyor. bu açıklanamayan duygusal ve kimyasal çekimle alakali. yani iki kişinin arasında ki şeyler. ben mesela bu kadar odun olmama rağmen bana aşik oysa ki o benden çok çok güzel. ama işte sevgi aşk bu demektir. bir insanı her şeyiyle sevebilmeniz... sevdiğiniz zaman size her şeyi çekici gelmeye başlayacaktır.
 6. samimiyet-içtenlik: yapı itibariyle insanların en ufak bir yapmacıklıklarını dahi hissedebilen bir insanım.ukalalık yapmıyorum.biz aslında böyle kalabalık bir grubuz ve inanıyorum en az her yirmi kişiden biri de bizim gibi. karşıdaki insan sana iyi davranırken planlı hareket ederek yapıyorsa soğuyorsun. böyle de bir etkisi varç

  tevazu: kendini bir şey zanneden, entelektüel gözükeceğim diye bilgi-yorum kasan insanlardan uzak durmaya çalışıyorum.heyhat yakın arkadaşlarımdan biri bu şekilde ve atsan atılmaz satsan satılmaz bir durumdayız kendisiyle.

  seviyelilik: 'siz'den 'sen'e geçiş önemli. aman ha!
 7. adab-ı muaşeret. tabi ek olarak bir kaç şey daha var.^:bu iki cins için de geçerli^^:bakınız badboy hiç çekici değil^
  bozuk
 8. zekası.
 9. sosyokültürel zeka, herhangi bir yetenek isteyen konuda benden iyi olması (mümkünse sanat), hitabet yeteneği. iyi akşamlar beyler.
 10. mavi saç, bembeyaz ten, eğlenmeyi bilmesi, çevredekiler ne der gibi şeylerin cidden hiç ama hiç umrunda olmaması.

  bence bunlar ortaya ideal kadını çıkarıyor. mavi saç opsiyonel tabi :p