1. kullanılan fotoğraf filtreleri sayesinde çirkinlerin kendilerini güzel olarak pazarlayabildikleri program, sosyal mecra.
  zgrkk
 2. herhangi birisinin kahvaltıda ve diğer öğünlerde neler yediğini merak ediyorsanız bu siteden öğrenebilirsiniz.

  yahu ben zamanında ilkokuldayken, yiyen vardır yiyemeyen vardır diyerekten, okula annemin yaptığı yiyecekleri götürmez sadece gevrek alır, yerdim. insanlar şimdi "krallar" gibi yaptığı sabah kahvaltısının fotoğrafını çekip instagram'a yüklüyor. aynı şekilde kahvaltı yapabilen arkadaşın da vardır senin ya da sabah sadece bir gevrekle, iki boyozla kahvaltı yapan da.

  ayıp ayıp. hiç mi düşünmüyorsunuz insanların halini?
 3. teşhirciliği ve görgüsüzlüğü cool'luk zanneden bir kesim yaratmış uygulama, sosyal medya'nın bir oluşumu.

  düşünsenize, çok değil 20 sene öncesine gidip yolda bir adam çevirip "biliyor musun 20 sene sonraki insanlar, aldıkları pahalı şeylerin ve yedikleri lüks görünümlü yemeklerin fotoğraflarını çekip, herkesin görebileceği şekilde paylaşıyorlar" deseniz, tepkisi ne olur acaba.

  "have more than you show" diyen, senden benden daha zeki bir ingiliz vardı. shakespeare evet. bizim görgüsüz türk milletinde ne arar böyle anlayışlar. hayatımız yalan, şişirme balon anasını satayım.
 4. baskasi görmezse yaşayamam mantığıyla hareket eden insanlarin fotoğraf paylaştığı mecradır. ha bi de herkes çok mutlu , herkesin hayatı mükemmel o ayri mesele .
  bulut
 5. ilk çıktığında "bu çok tutmaz ya, millet niye resimlerini paylaşmak için ayrıca bir site kullansın ki" demiştim.

  demek ki var bir bildikleri.
 6. sosyalliğin^:tartışılır^ b.kunu çıkaran uygulamalardan biridir.

  affınıza sığınarak, instagramın ne işe yaradığını çok güzel anlatan bir resmi sizle paylaşmak isterim: http://i.hizliresim.com/AmXkAQ.jpg
 7. insanlar nerdeyse instagram'da paylaşmak için yaşıyorlar hayatı. genel olarak sosyal medyada yapılan özel yaşam paylaşımlarını da düşünürsek, bu siteler olmasa insanların yaşamak için bir sebepleri de kalmayacak diye ürküyorum
 8. "başkaları görmezse yaşayamam" mantığıyla hareket eden insanların buluştuğu mecra.
  bulut
 9. kullanıcılarının %90'ının ciddi şekilde narsist olduğunu düşündüğüm uygulama.