instant crush - daft punk, julian casablancas - youreads

  • youreads puanı (9.00)


  1. toplu ortamda dinlenmemesi gereken şarkı biraz da. bi' odaya gir kulaklıkla dinle dans et şarkısı. aksi halde minibüste "şu kulaklığı çıkarsam bütün herkes alkış tutsa dans etsek efsane olurdu be!" diye düşüncelere sevk edebiliyor.
    beynimde dans ederek dinlediğim başarılı daft punk şarkısıdır. dansla da aram yoktur halbuki, fakat durduramıyoruz efendim.
  2. tuhaflık bende mi bilmiyorum ama, bu şarkı benim dinleyişimle asla bir dans etme şarkısı olamaz, hele alkış tutulabilecek cinsteni hiç. hatta tam aksine, delicesine hüzünlü ve eşliğinde ağlanabilecek bir şarkı. özellikle birden, olanca keskinliğiyle beliren soloda iyice delik deşik ediyor. dolayısıyla eşliğinde dans edilecek bir şarkı olarak da değerlendirildiğini görünce bir miktar dehşete düştüm. lakin öte yandan insanları çok farklı duygulara itebilmesi bile güçlü ve kaliteli bir şarkı olduğunu gösterir nitelikte.
  3. get lucky nin namına rağmen bence random access memories albümünün en iyi şarkısıdır. klibi de warren fu yönetmiştir.