interaktif sözlükler sıralaması - youreads 1. bahsi geçen sözlüklerin dünün en beğenilen yorumlarındaki ortak başlığa baktığımızda; fikir veren, bilgi içeren ve imla kurallara uygun tek yorumun youreads yazarı @antagonist'e ait olduğu görülüyor. nitelikle ilgili başka kıyaslama yapmaya gerek yok sanırım.

  (bkz: leonardo wilhelm dicaprio)

  youreads: #54412
  ekşi sözlük: oscari almis, bjk de bu sene sampiyon olacak demektir.
  uludağ sözlük: verin artık şu oskarı şu adama. yetti artık...
  instela: ve mutlu son.. güzel bir kare olmuş. leo.jpg
  kötü sözlük: kendime engel olamıyorum. asin_bayraklari.jpg
 2. niteliğe değil niceliğe dayalı bir sıralama olduğundan doğru sıralamayı verdiğini düşünmediğim liste.

  hepimiz biliyoruz ki ekşi sözlüğe yazılan aylık 703.000 entrynin çoğunluk kısmı futbol, boş siyaset, boş bakınızlar gibi şeylerden oluşuyor. youreads kaliteli konsepti ve üyeleriyle gözümde listenin birincisi olmaya oynayabilecek bir platform. sadece biraz daha zaman gerekiyor. tabiki buranın bir ekşi sözlük kadar birikimi yok (çünkü ekşi 17 yaşında, bir zahmet birikim olsun). zamanla olacaktır. çizgimizi bozmamamiz yeterli. ben buraya entry yazarken 3 4 defa kontrol ediyorum mesela, belli bir standardın altına düşmemek adına. ekşi sözlük bu olayı çoktan bitirdi. boş beleş troll söylemlere ve nefret şölenlerine bıraktı ortamı.

  edit: entryleri kontrol ediyoruz demişiz, yazım hataları gözümüzden kaçmış
 3. youreads'in kendine yer bulamadığı sanki girmek istemiş de girememiş algısı yaratmış.

  youreads'in listede olup olmaması çok umurumda değil de doğruları söylemek gerekir. youreads listeye girememiş değil listede yer almamıştır.
  normal şartlarda listede yer alan 30 sözlük içerisinde 11-12. gibi bir yerde yer aldığını ben kendi öngörümle söyleyebilirim. yine kendine yer bulamamış şeklinde listeyi paylaşan arkadaş ne yapmak, nereye varmak istemektedir bilemiyorum.
 4. !---- spoiler ----!

  10. sırada youreads var. onlar da istikrarlı yapısını sürdürüyor.

  !---- spoiler ----!

  türkçe'nin bu halleri çok hoşuma gidiyor. üst kısımda anlat anlat bir şeyler bize gelince anında bir "onlar" kelimesi düşüveriyor ağızdan. biz onlarız çünkü bunu anlayabiliyorum.

  türkçe kısmına gelince; "istikrarlı yapıyı sürdürmek", "yapı sürdürmek", "istikrar sürdürmek" istikrar süreklilik desek, istikrarlı, süreklilikli dememiz gerek. hadi diyelim "süreklilikli sürdürmek" oluverir. şimdi açalım;

  onlar da süreklilikli yapılarını sürdürüyorlar. hayır böyle olmaz, "onlar da istikrarlı."(nokta koyup burada kesiyoruz)

  şöyle; "10. sırada youreads var, istikrarlılar." (bitti)
  abi
 5. youreads' a katıldığım ilk zamanlardan beri amacının popülerlik olmadığını tüm gönül verenleri biliyor zaten. burada birbirimizden çok şey öğrendik, dost edindik.. bizi sayılar da bağlamadı, her ne kadar bir sıralamaya dahil edilmiş olsa da bunu uzaktan izledi..

  şayet farklı bir durum olsaydı biz içi boş bir sürü gereksiz yazı sıralamaya hazır olurduk lakin burayı farklı görüp hissettik.. isteyen istediği sıraya girebilir.. biz böyle mutluyuz.. emeği geçen herkese de teşekkür ederim, gerek şimdi olan gerekse yazmayı bırakmış ama hâlâ severek okuduğumuz güzel yorumlara sahip dostlarımıza..
 6. şimdi gittim ekşi sözlük'te bir başlık açtım. badboy nickli bir yazarın entrisini koyup youreads boktan bir yer şu yazılana bak dedim.

  ad hominem bu sen sığırın tekisin asklepios26eses siktir git buradan mesajlarına boğuldum.


  youreads'i kimsenin umursamadığını gösteren sıralama. bu üzücü gerçekten. bu kadar kıymetli yazarı biraraya getirip sonrasında bu sıralamada bulunmak kesinlikle bir yönetim vizyonsuzluğudur.

  böyle gerçekleri söyleyince lale yapıyorlar iki ay. hadi bakalım. iki ay sonra gelirim.