1. bir anket sorusu. büyük ihtimal sms hala zirveyi koruyacağı için ona devam ederdim.
 2. iyi bir youser olmanın gerekliliği olarak kitap diyecekler, kahve diyecekler, belki şömine diyecekler.

  kimse de çıkıp kahvede kağıt atıyor olurdum demeyecek, meyhanede kafa çekerdim eve paytak paytak yürüyüp kanepede sızar kalırdım da demeyecek.

  ben sanırım bu saatlerde meyhanede 3ncü dubleyi yeni bitirip birilerinin bıyığına sövüyor olurdum.
 3. ders çalışırdım. nalet olsun internete.
 4. muhtemelen şiire sarardım yine. saat gecenin ikisi, ne olabilirdi ki?
 5. bugün bu saat olsa iş yerimde olacaksam ve kullandığım muhasebe programı internetle ilintili olmasa yine çalışıyor olurdum...

  genel manada da analog, şu an olduğum gibi bir insan olurdum...
 6. muhtemelen şu dakikalarda müge anlı'nın programını izliyor olurdum. napıyım bazen çok zevkli geliyor. sanırım bunu youreads itirafa da yazabilirdim.
 7. halay başı olabilirdim
 8. yapılmışı var. takriben üniversite yıllarıma denk geliyor, ders çıkışında bir kahve köşesinde king oynayıp akşam saatleri ankara sakarya caddesi rock barlarında bir iki bira atardık. biraz daha vakit geçince duman, pilli bebek, izmarit gibi grupları dinlerdik. bu gruplar henüz popüler değildi ve bira çok ucuzdu. internet olmadığı gibi cep telefonu da yoktu. daha ilginci adalet ve kalkınma partisi diye bir parti de yoktu. değişmeyen tek isim bugünkü melih gökçek o yıllarda da ankara belediye başkanı idi.
 9. kansere çare bulmak, orta doğuya barış getirmek, alternatif enerji yöntemleri keşfetmek, küresel ısınmayı durdurmak...

  ama işte internet var.