1. ırkçı, insanların derilerinin rengi ve fiziki şekillerine göre birbirleri arasında üstünlük olduğunu temel alan, güya "ırkçılık" felsefesini savunanlara verilen isimdir.

  ırkçı insanların savunduğu bu doktrin ise ırkçılıktır.

  ırkçılık, insanlar arasında doğal seleksiyon sonucu oluşan çeşitlilikte kendi topluluğunun diğer topluluklardan daha üstün olduğunu ve diğer insanları yönetmeye hakkı olduğunu düşünülen bozuk bir felsefi akım / doktrindir.

  ırkçılar ve ırkçılık, evrendeki en gereksiz canlılara örnek verilebilir.

  insan ırkı tektir ve hiç bir insan bir diğerinden üstün olamaz, insanlar arasında ki üstünlük sadece bilimle, fenle, haysiyet ve şerefle ölçülebilir.

  bütün toplumlarda çok iyi insanlar çıkabileceği gibi, çok kötü insanlarda çıkabilir.bu durumu insanın ataları ile açıklamak kelimenin tam anlamı ile cahilliktir.

  etnik gruplar üzerinden prim yapmaya çalışmak, belli bir zümreye ait olduğunu söyleyerek diğer insanlardan alacağı/hakkı olduğunu iddaa etmek insanlık tarihinin en onursuz en şerefsiz söylemidir.

  türk, kürt, çerkez, abaza, çinli, koreli nerede doğmuş olursa olsun, annesi babası kim olursa olsun sadece bir insan olarak etiketlenebilir.

  lütfen çevrenizdeki ırkçı söylemlere değer vermeyin, içinde "kürt" "türk" "çerkez" gibi belli bir topluluğu işaret eden hiç bir metni değerlendirmeyin. ırkçılığın hiç bir bilimsel geçerliliği olmadığı gibi aşağılık kompleksine sahip insanların, topluluklarından çıkan iyi insanların yaptıklarını kendilerine mal ederek kendi başarısız hayatlarını soyları ile kapatmaya çalışan yetersiz insanlar olduğu unutulmamalıdır.

  insanlık tarihinin gelişimi bize gösteriyor ki, eğitim ve bilgi arttıkça ırkçılık yok olmakta, olması gerektiği gibi sadece "insan" kavramı benimsenmektedir.

  tüm insanların ortak ırkını öğrenmek için lütfen (bkz: homo sapiens)
 2. bunu ciddi ciddi savunan insanları anlayamadığım düşünce sistemi
  bragi
 3. insanın değerini; bireyliğine göre değil, 'üstün bir ırk olduğuna inanılan bir ulus'un üyesi olup olmamasına göre belirleyen zihniyet.

  (bkz: nazizm)
  (bkz: antisemitizm)
 4. ben ırkçıyım ve açık açık söylüyorum, yaşasın ırkçılık yaşasın faşizm. ben türk olmayanı, ikinci sınıf insan olanı daima hor görürüm , türk doğmakta bir beceri bir zeka işidir. sen git kürt,alman veya yunan ol sonra ağzından salyalar akarak bana foşik de. eee bunu ırkını ve doğacağın yeri seçerken düşüncektin canmın içi.
 5. çok değil 5 dakika önce başıma gelen hadiseyi aktarayım. malum bayram, son dakikaya bıraktığım için bilet bulmakta baya bir zorluk çektim, en son 3. sınıf bi firmada zorda olsa yer buldum. sonrasında bindiğim otobüsün kaçak olduğunu öğrendim orası apayrı bir mesele. neyse efenim biz yolda tıngır mıngır ilerlerken aradan yaklaşık 5 saat geçti ve mesane de sıkıştırmaya başladı tabi, bir yandanda açlık var bolu ya varsak da rahatlasam diye saniyeleri sayarken bi baktım bolu dinlenme tesislerine gelmişiz. sonra bi baktım kendi ülkemin naçizane askeri tarafından durdurulmuşuz. şoför panik tabi otobüsün izni yok. neyse konuşmalara gelelim
  -asker: abi nereye gidiyorsunuz?
  -panik şoför: adana mersin o civarlar.
  -a: suriyelimi bunlar?
  -p.ş: yok karışık yani
  -a: suriyeli var mı yok mu?
  p.ş: var bikaç kişi
  şanlı asker: bekleme yapma devam et
  evet sevgili kardeşlerim buda bolu dinlenme tesislerine alınmayışımızın naçizane öyküsü. bu insanlar daha kaç saat yol gidecek, açlar mı susuzlar mı, çişleri var mı diye düşünen yok. otobüste suriyeli varsa tesise alınmamak var. kararı size bırakıyorum, bunun zamanında yahudilere yapılan muameleden ne farkı kalıyor? biz nereye doğru gidiyoruz-insanlığımız nerde kaldı? ve şuan benim için en önemli şey mesanem patlamadan tuvalete ulaşabilecek miyim?
  r2-d2
 6. bir hastalıktır, aynı homofobi gibi.
 7. insanın en iğrenç yüzüdür. bakın çirkin bile demiyorum, igrenc diyorum.
 8. aklıma direkt olarak elektrik faturası yatırmaya giden kürtün ve milleriyle uçak bileti alan yahudinin gelmesine neden olan insanlık suçu.