1. kürdistan'ın kurulmasını hızlandıran , pkk ve diger yapılanmaların batıda cici olarak gosterilmesini sağlayan örgüt.işgal ettiği yerleri pyd ve diğer kürt örgütlerin "işgal" etmesi için ön ayak olup meşrulaştırıyor . tarihi ,geçmişi kürtlerin bilip özümsediği ortak kahramanlık destanlari olmayan kabileleri aşiretleri abd'ninde desteğiyle uluslaşmaya zorlamaktadir.
  edit: başlık ışid olacaktı.
 2. irak şam islam devleti olarak da uzatabileceğimiz, zincirleme vahşet tamlamasıdır. irak ve şamda ayrı olarak kurulmuş olan el-kaide uzantılarının merkezden izinsiz birleşmesi ile meydana gelmiştir.

  el-kaide tarafından bile afaroz edilmişlerdir. komutanları arasında saddamın eski askerleri bolca bulunmaktadır.
  dini motifli terör örgütlerinin klasik yöntemi ile adam toplar; cihat ayetlerinin keyfi yorumlanması.
  kafa kesmenin ötesinde planlı, bilinçli, sansasyonel ve full hd cinayetler işler.
  bu aşağılık insanlara bakıp da müslümanları yargılayanlar ise yanılırlar. çünkü islamiyeti geçin, hiçbir dini referans ile bağdaşmayan katliamlar gerçekleştiren azgın bir topluluktur kendileri.
  yalan
 3. korku ve cehaletle yayılan şirk dininin son temsilcisidir, son ve en acımasız temsilcisidir. ayrıca "gerçek islam bu değil" cümlesinin güncel kullanım alanıdır. "gerçek islam bu değil" diyenler şunu bilmeliler; 'gerçek islam' asr-ı saadet'in bitişiyle bir anda ortadan kayboldu, hatta onun varlığı bile kesin değil.
 4. para icin anasini ve cocuklarini bile satmakta tereddüt etmeyecek, kiralik katiller toplulugu...
 5. özet geçiyorum hemen. abd 11 eylül kurmacasını bahane etti ırak petrollerini sömürdü obama döneminde orayı terk ettiğinde zaten istediklerini elde etmişlerdi. çekilirken yalnızca askerleri çekti kalan muazzam miktarda mühimmatla ışid kuruldu sıra suriyeye özgürlük getirmekte. yeni dünya düzeni böyle artık büyük savaşlar yok neden kendi askerini öldürtüp halkı karşısına alsın terör örgütleri boşuna mı kuruluyor?