ismail küçükkaya

Kimdir?

ilk ve ortaöğrenimini kütahya'da tamamladı. 1993 yılında gazi üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümü'nden mezun oldu. 1991'de hürriyet gazetesi'nde başladığı muhabirlik görevine daha sonra sabah ve star gazetelerinde devam etti. 2000 yılında akşam gazetesi'nde köşe yazarlığına başladı. 2003 yılında akşam'daki yazılarının yanı sıraskytürk televizyonu ankara temsilciliği görevine getirildi. 2005-2008 yılları arasında akşam gazetesi'nin ankara temsilcisi olarak çalıştı. kasım 2008'de getirildiği akşam gazetesi genel yayın yönetmenliği görevini haziran 2013'e kadar sürdürdü. eylül 2013'ten beri fox televizyonu'nda çalar saat adlı programı sunmaktadır.

2008 yılında cumhuriyetimize dair isimli bir kitap hazırlamıştır.

  1. iyi niyetli, fakat örnek olmak amacıyla sürekli kendisinin ve kanalının yaptıklarından bahsetmesiyle bezdirebilen bir sunucu. fikirlerini yetkilileri karalamak değil doğruyu göstermek amacıyla belirttiği için bir süre daha başı belaya girmeden program yapabileceğini umuyorum.
  2. Fatih portakal ile birlikte en sevdiğim spiker. Efendi, düzgün biri bence. Beş yıla kadar hapis cezası isteniyordu en son hakaretten.

    Reza için canlı yayında gidiyor gönlümün efendisi diye ebru gündeş'in şarkısını çalmaları efsaneydi :)
    Altta da klipte #nereyeböyle yazıyor :D