1. başka okullarda görmediğim kültür yönetimi, kültürel incelemeler, sosyal projeler ve sivil toplum kuruluşları yönetimi yüksek lisans programlarıyla aşırı güzel bir iş yapmış olduklarını düşündüğüm, kamu çalışanlarına yüksek lisansta yüzde 30 indirim yapan, karşıdan davulun sesinin hoş geldiği * üniversite.
  2. ingilizce hazırlık programı kalitelidir. hayatınızda görüp görebileceğiniz en ilgili , samimi ,cana yakın öğretmenler buradadır. öyle ki ; sen kendi keyfinden okula gitmemişsindir ertesi hafta okula gittiğinde "rosky'cim canım benim sen geçen hafta gelmedin ama biz çok önemli şeyler işledik . bugün çıkışta sınıfta buluşalım ben sana bunları anlatayım müsaitsen olur mu?" diyen hocaları içeren okuldur burası. ayrıca sosyal sorumluluk denildiği zaman önde gelen üniversitelerden birisidir.
    rosky
  3. eğer bir gün kuştepe yerleşkesine yolunuz düşerse ve shuttlelar kardan dolayı çalışmayacağını söylerse çanağınızı tehlikeye atıp kuştepe'nin 'canım' yokuşlarından yürüyüp okula gitmeye çalışmayın, evinize geri dönün.
  4. yarıda bırakıp bambaşka diyarlara göçtüğüm işletmedir.kuştepe yerleşkesinde canlı canlı bıçaklı ve silahlı adamlara şahit olup bir yığın polisin de kayıtsız kalabileceği kadar hardcore gangstaz savaşlarına bizzat şahit olup,mahsur kaldığımız okuldur kuştepe yerleşkesi.vakti zamanında sanırım 5 yıl önce vay be yaş almışızdır
  5. bildiğim kadarıyla koç, sabancı ile ortak çalışma içinde olan üniversite. derslerinin bazılarını birbirlerinden alabiliyorlar diye biliyorum. hatta yanılmıyorsam bu grupta boğaziçi de var :/ çevremde deneyen olmadı. yalnız bilgi üniversitesi reklamını iyi yapan bir üniversite. tabii bence bir üniversiteyi güzelleştiren şey öğrencilerinin potansiyelinin ne olduğudur. o konuda diğerleri gibi bir vakıf üniversitesi bana göre.