1. türkiye'nin en büyük şehiriçi banliyö hattı. tam 110 kilometre. metroyla birlikte ele alınırsa ilçelerin üçte birine raylı ulaşım var. 90 dakika zaten bedava. gez gezebildigin kadar.

  ortalama 60 kilometreyle gidiyor. 140'a cikabiliyormus ama istasyonlar çok yakın olduğu için bu hıza çıkmayı tercih etmiyorlar.

  bir de içeride surekli tuhaf bir koku var. havalandırma konusunda çok büyük sıkıntıları olduğuna inanıyorum.

  edit: madem herkes kokudan şikayetçi teorimi yazayım şuraya. içerideki küçükbaş hayvan sürüsü kokusunun koltuklardan geldiğine inanıyorum. sanırım daha kaliteli ve sağlam olsun diye hayvan derisinden yapmışlar. o yüzden koku hiç gitmiyor.
 2. izmir'de bulunur onu da ekleyelim. içerisindeki tuhaf kokuyu bende henüz çözebilmiş değilim.
 3. izmir'in izmir olmasini saglayan baslica seylerden biri. eli kolu da uzundur bu abimizin, nerdeyse her yere ulasir ama bi duş alması lazım, çok pis kokuyor.
 4. izmir'de yapılmış en güzel şeylerden biri ve yakında selçuk'a da gidecek olan raylı düzenek. bu ulaşım hattını aydın'dan denizli'ye kadar uzatmayı düşünüyorum.
  içindeki çiş kokusu yalnız benim bindiklerimde olmuyormuş demek ki.
  şirinyer durağı ile dokuz eylül öğrencisinin kurtarıcısıdır aynı zamanda.
 5. geceleri hayvan taşımasında kullanıldığını düşündüğüm banliyo tren hattı.
 6. büyük istasyonlar arasında ekspres seferleri olmayan ulaşım aracı. en büyük eksiği budur
 7. yıllardır koyun gibi kokuyor sanırım koyunun midesinde yolculuk ediyoruz.
 8. zirveye gelmemde engel olacak hede.
  mecbur aktara aktara eshotla geleceğiz.
  umarım grev o güne kadar sona erer.
 9. http://www.izban.com.tr/Sayfalar/HaberDetay.aspx?Id=3412&MenuId=51
  Artı Para Sistemi
  Detayları mevcut linkten öğrenebilirsiniz.

  Bence değişmesi gereken şu 2 durum var.

  1- Artı Para makinesi dedikleri cihazı eğer her çıkış turnikesine koymazlarsa birde izbandan çıkmak için sıra beklemek gerekecek.

  2-Bakiyeden bloke ederken en fazla kart ücretine kadar bir miktar eksi bakiye düşmeye izin verilmesi. Bu şekilde İzmire ziyarete geldiğinizde 2-3 kere metroya binmek için 25 tl harcamanıza gerekte kalmaz.

  Şuna katılmıyorum her ne kadar güzel olacakmış gibi gözükse de uzun dönemde hizmet kalitesini düşürecektir.

  * 1 istasyon vs gibi az gidenlerden daha az para alınması. Bunun kötü sonuçlar doğuracağı bir sürü sebep var.

  Bence öneri ve şikayetler kısmını gidip bir şeyler karalayın. 15 şubatta izbandan küfür ede ede çıkmak yerine somut tepkinizi ortaya koyarsınız.

  http://www.izban.com.tr/Sayfalar/OneriSikayet.aspx?MenuId=45
  Öneri ve Şikayet
 10. izmir belediye başkanı'nın düzgün bir insan olduğuna inansam da sağına soluna koyduğu insanlar tarafından feci yanıltılıyor. yönetici olarak bunu görmüyor olması kabul edilemez bir vasıfsızlık örneği. piriştinanın zamansız rahmetli olması malesef izmir için iyi olmadı, mevcut belediye başkanının rant için direnmesi avantaj oldu ancak belediyecilik olarak yerinde sayan bir izmir'i bıraktı bize.

  bu özeti geçtikten sonra izban için diyeceğim fiyasko bir uygulamadır, kan kaybettirir. hizmet böyle takla attırılarak verilmez. bugün hilal ve kemer duraklarına gidip "abi karttan bir geçir beni de" diyenleri ve olası kargaşayı çözemeyen yani göremeyen belediye, şuan aklın almadığı avusturya viyana gibi gelişmişlik örneği gösteren şehirlerde bile olmayan hayal içindedir. (bahçeli mod)

  gelişmiş şehir olduğunu iddia ediyorsan olay basittir; aylık sınırsız kart uygulaması yapar, turnikeleri açarsın. hayatı basitleştirdiğin sürece büyürsün. bugün sirf hilal aktarmada bedava aktarma hakkı dahi 10 dk'ya sebep olmakta. yorumun başında belediye başkanı yanlış yönlendiriliyor demiştik. bu filmi daha önce anlamsız izban aktarmalarda yaşadık. belediye çalışanları içinde kafası çalıştığına dair kısmi ispatlı bir adam gelir ; "başkanım izban ile ilgili bir excell çalışması yaptım der, kedi motifli kupasından sikindirik çözünür neskafe gold'undan bir yudum çeker ve harita üzerinden kirli tırnağı ile ekrandan gösterir. mesafemiz uzadı ek kaynak getirmek için izmirim kartta artı para uygulaması başlatalım, gelir kaynağı ile sokak hayvanlarına barınak yapar, havagazı fabrikasında konserler düzenleriz. izban hilal ve halkapınar'da sıra beklerken belediyeye söven chp'lileri görmezden geliriz. ek kaynak lazım başganım.

  şimdi belediye başkanı biraz büyüklerinden ders aldıysa şunu yapabilir. hakkı!! tufan!!! bu işi derhal çözün, derhal eski sisteme dönün!! buradan mtv'nin de %25 zam oranını vatandaşa müjdeliyorum sayın hemşehrilerim... saygılar sevgiler