1. ne zamandır gitmediğim şehirsel anlamda brezilya varoşları gibi kent düzeni olan, yaşamsal olarak kendini üstün ırk zanneden bireylerin hatırı sayılır sayıda yaşadığı, süper deprem bölgesi olmasına rağmen ovalara yüksek binalar dikilen, yeşili bol olan ege ikliminin tersine yeşili az olan, ama bu olumsuzluklara rağmen türkiyede en özgür yaşanabilen bir şehirdir kendisi efendim. aslında kötünün iyisidir fakat türkiyenin her alanında kötülük hat safhaya ulaştığı için, özgür yaşamak isteyen bireylerin çöldeki vahasıdır ama kafalarını kaldırsalar çölün kumullarının yavaş yavaş şehri istila edeceği günler yakındır.

  edit: arkadaş o gökdelen denilen hilkat garibesi yapılar nedir ya, hiç mi estetik anlayışı olmaz bir mimarın. izmirin fallus imgeleri İzmir gökdelenleri

  bu da plananlanan florida tarzı izmir gelecekte izmir
 2. ütopya olarak görenler nisan yağmurları sırasında taşan rögarlardan oluşan sele kapılıp izmir körfezinden yunanlılar misali denize dökülürken ütopyalarına son bir kez bakıp veda ederler.
  sele kapılan genç, selde can pazarı, şoka sokan sel görüntüsü, sele kapılan kocasını kurtardı tarzı manşetlerin bir numaraları adresidir. hani ramazanda yemek yiyen genci dövdüler haberi için erzurum neyse, selde evrimleşip solungaç çıkardı haberi için de izmir odur.
  kemalizmi damardan alacağım aşkıyla buraya akan nüfusu kaldıracak bir altyapıya sahip olmayan, bakınca güzel ama yaşayınca çilesi de ayrı sımsıcak bir memlekettir.
  özetle "şehirde" yaşayayım ama badem bıyıklılardan uzak olayım mottosuyla gidilirse hayal kırıklığına uğranabilir. "yau adamlar takunyalı ama belediyecilikte pek iyiler" kafasındaki yaşlı kahvehane amcasına dönüşülebilir. (solungaçlı olanından)
  yok şehir derdim yok benim, pastoral de olur denirse, çevre ilçelerinde gerçekten nice cennetler barındırır izmir.

  balık pişiricisinde rakı balıkla mideyi doldurup, kordonda yeni dökülmüş lokmayı hüpürdetmekten ibaret değildir yani izmir'de yaşamak. akp'den şöyle gönlünüzce nefret etmek istiyorsanız izmir'den uzak durun derim.