jagten - thomas vinterberg - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
jagten - thomas vinterberg
başrolünde mads mikkelsen'in yer aldığı, thomas vinterberg tarafından yönetilen 2012 yapımı dram filmidir. mads mikkelsen filmdeki rolüyle cannes'da en iyi erkek oyuncu ödülü'nü kazanmıştır. ayrıca film yabancı dilde en iyi film akademi ödülü'ne aday gösterilmiştir.

film küçük bir danimarka kasabasında geçmektedir. lucas çocuklarla çok iyi anlaşan, ana sınıfında çocuklarla beraber çalışan bir adamdır. çalıştığı ana sınıfındaki küçük bir kızın ana sınıfı müdürüyle lucas tarafından istismar edildiğini ima eden bir konuşma yapmasının ardından lucas'ın çocuk istismarcısı olarak yaftalanması, toplumsal histeriye maruz kalması, toplumun dışına itilmesi anlatılmaktadır.


  1. özellikle "ama yurt dışında böyle değil, bizim bu ülkede.., yabancı ülkelerde böyle olmuyor, bak elin avrupalısı.." gibi kalıpları ağzından düşürmeyenlerin izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim, oldukça başarılı film. linç kültürünün evrensel bir olgu olduğunu açıkça görüyoruz filmde ve linç toplumsal boyut kazanmışken insan onurunun dahası hayatının nasıl da kolayca yerle bir edilebileceğini de. mads mikkensen' a hayran kalmamak elde değil, cannes'da aldığı ödülü kesinlikle hak etmiş. izleyiniz izlettiriniz. puanım:8

    trailer: https://www.youtube.com/watch?v=9Umv4CyxTdg