john titor - youreads  1. 2036 yılından 1975 e ibm 5100 marka bilgisayarı almak için gelmiştir. bilgisayarla gelecekte programların ayıklama (debug) işlemi yapıcağını söylemiştir. zaman makinesindeki yapılan bir hatadan dolayı 2001 yılına gelip sıkışmıştır. çeşitli forumlarda yazılar yazmış ve gelecekte devlet adına çalıştığını belirtmiştir.
    kehanetleri ise amerika irak ve ortadoğu'ya petrol için saldıracak iç karışıklar 10 yıl kadar sürecek, 2015 yılında 3. dünya savaşı çıkıcak amerika ve çin karşıtalarının başlattığı savaşta milyonlarca insanın öleceğini sağ kalanların açlık ve sefalet içinde olacağını ve toparlanmanın 20 yıl süreceğini söylemiştir. 20 yol boyunca süren toparlanma sürecinde devletlerin çoğunun kazandıkları parayı asker ve silah için harcadığını silahlanamayan devletlerin hazin bir durumda kalacağını belirtmiştir. savaştan sonra insanların robotikleştiğini, daha az hsatalandığını, daha uzun yaşadığını söylemiştir. 2036 yılının sonunda bu sisteme karşı çıkan anarşistler olucak ve kendisininde bu anarşistlerden olduğunu ve bilim insanları sayesinde zaman makinesinin icat edildiğini ve kendisinin geçmişe gönderildiğini söylemiştir.
    kendisine gelince 1998 yılında doğduğunu söylemiştir. kendisini gördüğününden bahsetmemiştir.
    diğer kehanetleri ise 2004 yılında dünya'da olimpiyatların yapılmayacağı, 2005 yılında amerika'da iç karışıklıkların çıkacağını belirtmiştir fakat bu iddiaları gerçekleşmemiştir.
    internette zaman makinesi yapımının detaylı çizimlerini paylaşmıştır fakat şimdiye kadar kimse zaman makinesini yapamamıştır.