• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
john wick - chad stahelski
eski bir tetikçi olan john wick, ondan her şeyini alan çete üyelerinden intikam almak için eski günlerine geri döner.


 1. adam gibi adam keanu reeves in son yıllarda oynadığı en iyi film olan 2014 yapımı intikam hikayesi. sıradan bir konusu olmasına rağmen abartısız aksiyonu ve keanu reeves in başarılı tetikçi rolüyle iz bırakan bir filmdir. devam filmi yapım aşamasında umarım beklentileri karşılar.
 2. yavaş başlayıp 30. dakikadan sonra tadını bulan bir film olmuş. tarantino tarzında film yapılabilir mi sorusuna da bir nevi cevap verilmiş, olmuş. o kadar da olmamış ama iyi olmuş. ben beğendim tüm karakterleri, senaryoyu, sistemin işleyişi düzeni tatmin edici düzeyde anlatılmış. belki birkaç şaşırtmaca daha olabilseymiş efsane bir film olurmuş. yopun ilgi 2017'de ikincisi çekilecekmiş, onu da sinemada seyrederiz artık.

  !---- spoiler ----!

  sadece john wicki öldürmek üzere tutulup sürekli hayatını kurtaran karakter çok çok daha iyi bi karakter olabilirdi. örneğin kurtarmasının yegane nedeninin kendi ikramiyesini almak için kendisine saklaması olsaydı ve finalde ikili kapışsaydı çok farklı olabilirdi. o karakter resmen telef edilmiş. seri şekilde adam eksiltme kısımlarını çok eğlenceli ve gerçekçi buldum. her filmde sorarız ya neden kafasına ateş edip kendini garantiye almıyor diye, john wick bu sorunu çözmüş her rakibini önce kalbinden sonra kafasından vurarak ilerliyor.

  !---- spoiler ----!
  abi
 3. serinin 2014 yapımı ilk filmi. iflah olmaz bir aksiyon filmi izleyicisi olduğumu söylersem yalan olur. bir vesile, bir ısrar olmadıkça açıp aksiyon filmi izlemeyecek olanlardanım. eh illa ki izleyeceksek, tadını da çıkarmaktan yanayım.

  john wick; karizmatik baş karakteri, basit ama derli toplu konusu ve iyi kotarılmış dövüş sahneleri ile bir aksiyon filminden beklentimi fazlasıyla karşıladı. türü içinde değerlendirirsek tatmin edici, daha geniş bir açı ile bakacak olursak ancak vasat diyebileceğim bir sinema işi. trailer