1. modern toplumun masal anlatıcısı.

  yaklaşık 3 sene kadar önce varlığından haberdar olabildiğim; hayatımın akışını değiştirecek kararlar alıp, kendi içimde devrim yaptığım zamanlarda karşılaştığım, anlattıklarıyla ilaç gibi gelmiş olan kadın.
  gönlümüzü doyurmuştu anlatırken ve bu koca şehirden kaçma isteğimi daha da çok kamçılamıştı aynı zamanda.

  hayat felsefesi net ;
  "dünya'nın duyduğu hikayeler değişirse, dünya değişir. o yüzden yavaşla, fark et, anlatmak istediklerini hissederek anlat, o zaman inanırsın ve toplum o yönde değişir."
  bizim buralara da yolu düşer umarım.


  bir de kendi ağzından dinleyelim diye kısa bir konuşmasını şuraya bırakıyorum.
 2. istanbul 'da yakalayan bana haber versin diyorum öncelikle.. yeni yeni keşfettiğim güzel kadın, fransız masal anlatıcısı. öyle hariçten gazel okumuyor, 17 yaşında aynı işi yapan bir kadından etkilenip konservatuvara gidip anlatıcı olmuş. ted konuşmasını dinlerseniz zaten, kendi hakkındaki bilgileri de dinlemek mümkün. lakin kadın sadece anlatmıyor, yaşıyor adeta. ve de bahsini ettiği gibi, insan aslında anlatırken yaşıyor hayatı diyor. o aksiyonu yaşarken değil de, anlatırken hissediyorsunuz diyor. haksız değil, sonradan öğrendiği türkçesi ile o kadar vakıf ki anlatığı konuya.. insan mallara inanmalı diyor, masallarla bunu yaptığını dile getiriyor. saçma sapan geçen zamanlarımızda aslında masalların o olumlu ve mucizevi tarafını yaşamalıyız.

  çıkarmış olduğu kitabı da var lakin kesinlikle ilk fırsatta izlemek istiyorum kendisini. o sakin, o aydınlık ruhtan çıkan sesi dinlemek istiyorum.