k. kılıçdaroğlu'nun aile bakanı birilerinin önüne yatmış ifadesi - youreads 1. CHP grup toplantısında kemal Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözlerdır. Ressmen küçük Kemal'içıkartıp masaya koymuştur.
  http://youtu.be/TOk0wWjrPo8
 2. muhammer güler'in reza zarrab için kullandığı cümledir.
  Sonucta bir terbiyesizlik görülmemiş ki söylenmiş.
  tekrardan bir kereden bişi olmaz demek isterim.


  birde dün akşam haberlerde bir spikerler , o da anne, eş böyle şeyler söyleyemezsiniz bir kadına , ben bu lafı duydugumda biri benim karıma dese ne yaparım diye düşündüm. demiştir.
  tabikide kötü bişi ama biri senin çocuguna tecavüz etse , bir kereden bişi olmaz deseler ne düşünücektin sayın orange.
 3. öncelikle "önüne yatmak" diye bir deyim yok. "altına yatmak" deyimi ile arasında şöyle böyle farklar var diye boşuna açıklama yapmayın. "altına yatmak" cinsel ilişkide pasif olmak demek. mecazi olarak ise güçlü olanın egemenliğine boyun eğmek demek. cinsiyetçi bir deyimdir.

  "önüne yatmak" ifadesini eski bir bakan, zarrab'a ne kadar güvendiğini ifade etmek için kullanmıştı. ama ifade "altına yatmak" deyimine benzediği için bir çok kesim tarafından cinsiyetçi bir şekilde kullanıldı.

  kılıçdaroğlu demiş ki; "aile bakanı birilerinin önüne yatıyor"

  böyle bir deyim olmaması bir yana, ifadenin önceki kullanımı da bu şekilde değil. apaçık cinsiyetçi ve saygısızca bir söz. boşuna savunmayın.

  ayrıca konunun çok fazla konuşulup asıl önemli olan çocuk istismarının önüne de geçmemesi gerekiyor. bu sözleri savunmak için harcayacağınız zamanı, asıl önemli konu hakkında konuşarak harcayabilirsiniz.
  ulgan