1. vajinasi olan ve penisi olmayan insan. evet, bir kadin sacsiz, dudaksiz, memesiz, gobeksiz olabilir ama vajinasiz, asla! yine, bir kadin sacli, dudakli, memeli ve hatta gobekli de olabilir (ve hatta mumkunse gobekli olsun zaten) ama penisli, asla!

  bir kadini kadin yapan en onemli organi budur, vajinadir. bu nedenle "kadin deyince aklina hemen vajina gelen okuzler" diye elestirildiginizde ya "ne gelsin, mahmut mu gelsin?" diye sorunuz ya da en iyisi mahmut'u da hic bulastirmayiniz ve aldirmayiniz.

  kadinlarin olaganustu guzel mensuplari (bkz: bagzi kizlar cok guzel) , (bkz: kate upton) , (bkz: mine mutlu) , (bkz: aysun kayaci) , (bkz: tuba buyukustun) da bulunmasina ragmen, her biri olaganustu guzellige sahip olmak zorunda degil. neticede her ne kadar olaganustu guzel olsunlar veya olmasinlar, bir canli, bir insan olduklari icin bogustuklari yuzlerce, binlerce problemleri, sorunlari mevcut olabilir ve hatta kesinlikle mevcuttur.

  bu nedenle her ne kadar ilk bakista beynimiz bize "aman tanrim ne kadar da guzel" veya "ohh o kadar da guzel degil, icim icimi yemeyecek, super" gibi tepkiler verse de hemen 3 saniye icerisinde toparlanip, onun insan oldugunu, herhangi bir nedenle dertli olabilecegini dusunmekte ve ona gore rahatsiz etmemekte veya yardimci olmaya calismakta fayda vardir. tabii yardimci olmak dediysek lutfen bir les kargasi edasiyla o anki zaafiyetinden faydalanip onu kullanmaya, dertlerine dert katmaya calismayiniz, insan olunuz.

  aslinda dunyanin diger noktalarinda, bircok yerde kadinlar da en az erkekler kadar ozgur olduklari, olabildikleri icin onlarin kotu zamanlarindan faydalanmaya calismak, kullanmak veya uzmek garip karsilanabilecek ifadelerdir. cunku hem erkegin kadindan faydalanmasi kulaga pek bir asasagilik gelmekte, hemi de kadinin kendini kullandirmayacak gucte olmamasini dusunmek. fekat nadide ulkemizde ve benzeri cografyalarda kadinlarin kendilerini kadin yapan organlarini kullanmalari ve insanin yasayabilecegi en zevkli ve eglenceli seyleri yasamalari pek bir ayip bulundugu icin isler kadinlar acisindan da, erkekler acisindan da pek bir sarpa sarmistir. (bkz: sarpa sarmak) , (bkz: boka sarmak)

  kadinlarin her ne kadar da erkeklerden farkli olmadiklarina inanmak istesem de (tabii ki fiziksel olarak farklar var ama dusunsel olarak diyelim) gorulen o ki bu insanlar biraz daha naif, biraz daha sefkatli, biraz daha merhametli, biraz daha ince, biraz daha kibar, biraz daha guzel kokulu, biraz daha temiz, biraz daha az killi ve biraz daha guzel (tabii bagzi kizlar cok guzel; onlar biraz degil basbayagi cogzel) olmaktadirlar. (fizikseli bulastirmayalim diye yola cikip yine fiziksele donus yaptim. dusunselime, fiziksel seyler olasica)

  lakin yine de pembe sictiklarina dair olan hurafelere inanmamakta fayda vardir. dislerini fircalamayanlari, en az dislerini fircalamayan erkekler kadar hos olmayan goruntuler sergilerler. bunun disinda onlar da gegirir, onlar da osurur, onlar da sicar (cok maalesef). yine de dusunuyorum da, iyi ki de kadinlar var. onlarsiz dunya pek fena bir yer olurdu. erkekler olmasaydi yine olamazdik amma kadinlar olmasaydi anamiz kimdi bilemezdik, serefsiz. (sair burda kendi kendine seslenmektedir, soylenmektedir)

  en berbat ozellikleri hamile kalabilmeleri ve cocuk dogurabilmeleridir. en guzel ozellikleri tabii ki de iri, orta, ufak farketmeksizin memeleri, genis kalcalari ve varsa ince belleri, o yoksa hafif gobekleri ve cogunlukla minik minnos, ufak tefek olmalari, balik etli olmalaridir.

  ince bel ve gobek ayni anda mumkun mu? konumuzun pek disinda ama evet, mumkun. bel, yanlardan kalcalara inerken kavisli gozukecek ama on tarafta hafif bir gobege de karsi cikilmayacak. sart mi? degil, sordunuz anlattim. kim sordu? ebem.

  hamile kalmalari ve cocuk dogurmalari o kadar berbat bir seydir ki ayda bir sancilanmalari ve olu yumurtalari bedenlerinden def etmeleri bunun yaninda gulluk gulistanlik bir cennet bahcesi sahnesi kadar guzel kalir. bu lanet dunyaya, yeni bir lanetli insan daha getirme gorevini bu guzelim insanlara veren evrim babanin zeus bin, goktengri binbir, allah biniki, yuce isa binuc cezasini versin. amin.

  bunun disinda kadinlar, kadinlarimiz...
  anam, garip anam...
  bacim...
  sevgilim...
  yarim...

  ... her seyin otesinde ulkemizde ve benzeri cografyalarda maalesef bu sevgili kardeslerimiz kesinlikle ozgurce yasayamamakta, ozgurce gulusememekte, ozgurce konusamamakta, ozgurce dolasamamakta, ozgurce yiyisememekte, ozgurce icisemekte, ozgurce isisememekte, ozgurce sicisamamakta, ozgurce sevisememekte, ozgurce amisamamakta, ozgurce sikisememekte, ozgurce calisamamakta, ozgurce yarisamamaktadirlar. devlet babanin ve toprak ananin, toplum nineyle ahlak dedenin elleri yakalarinda, gozleri uzerlerinde, sopalari her daim sirtlarindadir.

  allah ve benzeri, olan ve olmayan butun gucler ahlaginizin da, toplumunuzun da, serefinizin, namusunuzun, haysiyetinizin de binbir turlu belasini versin. dinimiz, amen!
 2. abi
 3. dünyanın en güzel varlığıdır kadın. ha kıymeti bilinmiyor, hak etmediği şeylere maruz kalıyor, orası çok üzücü.
 4. kral süleyman'ın yazdığı ecclesiastes kitabından bir alıntı:
  "ölümden daha acı(sert,acılı) olan şey kadındır."
 5. yaşadığımız coğrafyanın görmezden geldiği , katlanamadıkları , onları istekleri , hayalleri olan bir insan yerine , dünyanin bütün yükünü omuzlayan derdi kederi ömrüne katık etmesi istenen sadece anne olarak varolmaları istenen varlik. hepsi adem'in kaburgasindan yaratilan havva'nın hikayesi ile büyütülür hiçbiri adem'e isyan eden lilith'in hikayesini bilmez veya bilmeleri istenmez
  bulut
 6. "peri ve şan kelimeleri bir araya gelir, bu toprakta perişan adında kızlar yaşar. dokuz yaşındaki erkek kardeşlerinin ayakta sürdüğü traktörlerin römorkları devrilince ölür ve bir daha doğarlar. ...ne biz onların adlarını anlarız, ne de onlar bizi anlar. doğu'da kızlar kadın doğar. ecellerinden önce ölürler. ilk yemeği anasının memesinden gelen ve yediği çanağa tükürmekte sakınca görmeyen erkek, o kadar çok kadın gömer ki toprak bile artık dişidir. bu yüzden toprak ana diye bilinir. perilerin şanı buradan gelir. diri diri gömüle gömüle toprağı bile kadın yapmışlardır. bu yüzden verimsiz ve çoraktır. buna da kadının intikamı denir."

  (bkz: ziyan - hakan günday)
 7. doğal seçilimin önemli bir parçası. öyle ki, doğada ancak dişi bireyin seçtiği erkek, genlerini yeni nesillere aktarabilir. yani seçici olan kadındır. bir dişiyi elde etmek için erkek bireylerin birbirleriyle dövüşmeleri, gerektiğinde dişiye kur yapmaları bundandır. söz insanlara geldiğinde tabii ki insan da bir hayvan olduğundan durum farklı değildir. ayrıca felsefe yapabilen kadın göremeyecek kadar kötü bir çevreye sahip olanlar tarafından haksızca eleştirilendir efendim.
 8. erkeklerden daha fazla ilgiye muhtaç değillerdir.
 9. "kadın, doğu toplumlarında, sözgelimi, sözde islami toplumlarda din ve gelenek adına herkesten daha çok çileye ve acıya maruz kalmaktadır. tahsil görmekten, birçok insani hak ve sosyal imkanlardan, kendini geliştirme ve eğitme özgürlüğünden, ruh ve düşünce gelişimini sağlamaktan mahrumdur. hatta islam'ın kendisine tanıdığı hak ve imkanlar, bizzat islam adına elinden alınmaktadır. kadının toplumsal rolü "çamaşır makinesi", insani değeri de "çocuklarının annesi" seviyesine indirgenmiştir. onun ismini dahi anmaktan utanç duyarlar. bu nedenle kadınlar, küçücük çocuk dahi olsa erkek çocuklarının ismiyle anılır."

  "kadını her şeyden mahrum ettiler, hatta islam'dan ve dinden bile."

  (bkz: #33608)
 10. insandır, her insan gibi istediğini yapmaya hakkı vardır. kimsenin ne dediğini düşünmeden, acaba ne olur demeden akşam çıkıp eğlenmeye ve evine sağ salim olma hakkı vardır.

  bir kaç gündür sinirim bozuldu o şerefsiz hemcinslerimin bu güzel insanlara yaptıkları hayvanlıklar yüzünden. iyi ki bir siyasi değilim, elimde büyük güçler yok dedim. yoksa ortalık hadım edilmiş insanlarla kaynardı diyorum.

  nerede kalmıştık? insandır her şeyden önce. toplumun en birincil öğretmeni, annesidir.