1. evet özellikle hem cinsleri bile tercih etmez. çünkü hem cinsleri en baştan onu doktordan saymaz. bunun için muayene olmasına bile gerek yoktur. kadın olması yeterlidir. çünkü ancak hemşire olabilir. hatta üzerindeki beyaz önlüğe rağmen, muayene etmiş olmana rağmen, akşam seni nöbet tutarken görüyor olmasına rağmen sen doktor değil hatta hemşire de değil sekreter hanımsındır. çünkü senin kadın olman yeterlidir. her gün serviste yatan hastalarını gidip muayene edersin fakat doktor olarak görülmemen için yanında müstahdem bir erkek bulunması bile yeterlidir. çünkü erkek olduğu için ona doktormuş gibi konuşulup senin yüzüne bile bakılmaz.
    bakın ben burdan sekreter ya da hemşireleri aşağıda görmüyorum. olay bu değil. olay yıllarca mesleğin için emek verip, senin buna layık görülmeyip, iki gerizekalı cinsiyetçi yüzünden durduk yere sırf cinsiyetin yüzünden aşağılanmak.
    çatlayın da patlayın da.. bu meslekte ve geri kalan hayatın her alanında kadın olarak varız, var olacağız. siz insanı sadece insan olarak görmeye başlamadığınız müddetçe 'cinsiyetçi erkekler ve (hiç anlayamayacağım şekilde) müritleri kadınlar' gerçek bi insan olamayacaksınız.
  2. uzun zamandır yaptığım gözlemler sonucunda vardığım sonuç: beceriksizdirler. ne kadar umursarsınız bilmiyorum ama gerçekten samimiyim bu konuda. kadınları doktor olması yasaklanmalı.