kadınlardaki erkek doktor hayranlığı - youreads

 1. hiçbir şekilde anlayamadığım olay. bir doktor olarak binlerce doktor adayı ve doktorla tanışmışımdır. o yüzden tespit yapabilirim. bu insanların büyük çoğunluğu ukala kendini beğenmiş insanlardır.

  yakışıklı doktor var mıdır vardır ama normal ortalamanın altındadır.

  para için falan diye saçmalayanlar oluyor. o eskidenmiş. pratisyen bir doktor yedi ile on bin lira arası uzman doktorlar çok farklı bir özelliği yoksa on binle yirmi bin lira arasında para kazanır. iyi bir yerdeki simitçi ve büfeci bundan çok kazanır. istanbulda balon satan bir akrabam var on bin lira kazanıyor.

  karakter zayıf tip yok para ortalama durumundaki bir adama bir kadın neden hayran olur anlamak güç.

  ne hayranlığı saçmalama diyeceklere bir örnek vereyim. bir kadınla tanışıyorum arkadaş ortamında yüzüme bile zorla bakıyor zoraki bir gülümsemeyle memnun oldum diyor. sonra arkadaşlardan biri doktor dün akşam neredeydin lan piç aradım açmadın deyince birden bakış değişiyor. acaba lakap mı diye düşünüyor sanırım. sonrasında mutlaka birinin bir yakını hasta olmuştur ve hastası hakkında sorular sormaya başlar. içimden hay sokayım ya buraya içmeye gelmişiz desem de hasta hakkında görüş bildimek zorunda kalırım. kadın yüzde yüz değişir. bu hep böyle olduğu için net yazıyorum. doktorlardan nefret edenler de vardır mutlaka ancak bana hiç denk gelmedi.

  bir nevi dengesizlik.
 2. çoğu doktorun kısa, kel, hafif şişman ve tipsiz olmasından dolayı varlığından şüphe ettiğim hayranlık. belki bu sünepe duruşuna rağmen nasıl tıp okumuş bu diye hayret ediyo olabilirler ama.
 3. anlaşılabileceği üzere doktor olan erkeğe değil doktor olma fiiline olan hayranlıktır. yani bir insan bakınca gerizekalıya benzerken doktor çıksa 'ulan tipinin altında ne varmış da çaktırmamış' diye ben de hayran olurum.

  niye kadınlara karşı olmuyor derseniz (bkz: kıskançlık)

  ekleme: bir de buraya erkek egemen kultur etkilerini eklemek istiyorum. kadinlar -yani avam olarak kadinlar- her seyin erkegini begeniyor da olabilirler. ya da o cinse alici gozle bakiyor ve o cins arasinda doktoru diger erkeklerden iyi tutuyor olabilirler. (temel cinsellik egilimini heteroseksuellik kabul ettim, evet.)
 4. yoktur böyle bir hayranlık.
  asistanlıkta gün aşırı nöbet tutan, sevdiğini hep işleri bitmediği ve müsait olamadığı için bekleten boş günlerinde de uyuyan, sosyal aktivitesi olmayan birini kim ne yapsın?
  haa derseniz bende eyüp sabrı, davud kararlılığı, isa merhameti var, buyrun derim.
  bir de doktor egosu var. bak buna hiç girmeyelim. sanki yarı tanrı eblekler.
 5. çünkü kadınlar dengesizdir, sabırsız ve tahammülsüzdür (hemcinslerine karşı). ama erkekler kadınlara karşı daha anlayışlı sabırlı ve kibardırlar.

  peşin edit işini profesyonelce yapıp karşısındakine insanca muamele edenleri kast ediyorum elbette yoksa hastayı taciz eden, rahatsız eden kişileri değil
  wtf
 6. sağolsun asklepioseses hayranlık neyin bırakmadı. benimki onları kahraman olarak görmemdendi. şimdi mi?
  (bkz: herkes gibisin)