kadınların komik olmaması - youreads 1. hangi kadın kardeş?

  kadınların yüzde kaçıyla tanıştın?

  kadınların genetik yapısında böyle bir şey mi keşfettin?

  dnalarını inceledin de, mizah zekası olan helisi bulamadın mı?

  ya da bu hipotezi destekleyecek hangi deneyleri yaptın, değişkenlerin nelerdi?

  tanım: boş önerme
 2. küçücük dünyamızla argüman üretmeye devam. mizah neydi? ciddiyim. mizah herkese göre farklılaşmışken neden böyle tümevarımlara hevesleniyoruz? komik olmanın kanıtı show mu? komedi senaryosu yazan kadınlar var mesela. mesela mesela iş çok uzuyor. kadınlar komikse nedenini söylesinmiş.^:swh^ bu mantıkla erkeklerin komik olma nedeni de penise bağlanır. tşk cliff tşk.
  sezgi
 3. çünkü kadın olarak her söylediğimizi ölçüp tartmamız gerekiyor.merhaba derken bile 'acaba' diyoruz.düşüncelerimizi söyleyebilmek şöyle dursun bir şaka yaptığımızda uygun olup olmadığını belirten tepkiler alıyoruz.(hep erkeklerden değil kadınlardan da alıyoruz bu tepkiyi ) her yaptığınızın eleştirildiği bir toplumda özgürce mizah yapmak zor. yapılmaz değil yapılır tabi ama sizin hakkınızda söylenecekleri kulak ardı edip devam edebilirseniz. yine toplumda kadına biçilen rol gereği sorumluluğumuz daha fazla .ne kadar yemek yapıyorum bulaşık yıkıyorum çocuğa bakıyorum deseniz bile kusura bakmayın arkanızı biz topluyoruz. bunları yapmak yerine düşünmek zorunda da kalıyoruz . çağımız kadının bir de çalışmak durumu var ki bütün zamanını alıyor zaten. kariyer dersen zor iş o kadın olan üstlerin bile sana bakışı farklı oluyor akademik camiada bile hala aşılmamış bu konu. etek boyuna bile karışılan bu devirde gel de mizah yap.
  - genelleme yapıldığı için genel konuştum istisnalar tabii ki vardır.
 4. south park'ı izlememiş bir youser'ın hezeyanıdır. heidi'yi ele alalım mesela; hem zeki hem de komik.
 5. bence popüler mizah cinsellik üzerine kurulu (türkiye'de) bastırılmış duyguları patlatmak, mizah aracılığıyla evcilleştirmek popi komedyenlerin sürekli başvurduğu yöntemdir mesela. yersiz şiddetle ilgili davranışlar-sözler de böyle. levent kırca'yla şahan gökbakar arasındaki 7 fark nedir?

  problem şu ki; bu ülkede bastırılanlar arasında sadece duygular yok. bir bütün olarak kadınlar da var. "komik ama yollu", "çok kafa kız, hm, kaşar ama" ... çok gülen kızlara ne deniyor mesela sizin oralarda?
  yok
 6. başlığın içeriğinden ziyade kadın komedyen olmadığı iddiasına takıldım. türkiye'de de dünyada da kadın komedyenler var. hem de bir hayli fazla. tabii "ben onların hiçbirine gülmüyorum, espiri anlayışıma uymuyorlar" dersen durum farklı. bu durumda sorun onlarda değil, sende oluyor biraz.
  ulgan
 7. kadın komedyen olmaması kadınların komik olmayacağı anlamına gelmiyor, tanıdığım bir çok erkekten daha komik olan kız arkadaşlarım var, hayat daha keyifli.
 8. kadınlar komik değildir deyip böylesi epik bir hamleye cinsiyetçi değildir demek nasıl bir zeka ürünü anlam veremedim. linda nochlin "neden büyük kadın sanatçı yok" makalesinde, bu soruya kadın sanatçı sayarak cevap vermek, sorulduğu biçim gibi seksist bir tutumdur der. umarım anlaşılabilmiştir. erkekleri kadınlardan daha komik bulabilirsiniz. mizahın individual sonucudur çünkü bu. laf dokunduğunda ilk hamle iq'ya söz söylemek çok amatörce geldi.
  sezgi
 9. kaç tane kadın, kaç tane kültürden kadın tanıdın. kaç tane kültür edindin , gördün. kaç tane mizah anlayisin var .önce bunu bir açıklamak gerek sonra kadınların komik olmadığına bakariz