kadınların komik olmaması - youreads 1. hangi kadın kardeş?

  kadınların yüzde kaçıyla tanıştın?

  kadınların genetik yapısında böyle bir şey mi keşfettin?

  dnalarını inceledin de, mizah zekası olan helisi bulamadın mı?

  ya da bu hipotezi destekleyecek hangi deneyleri yaptın, değişkenlerin nelerdi?

  tanım: boş önerme
 2. küçücük dünyamızla argüman üretmeye devam. mizah neydi? ciddiyim. mizah herkese göre farklılaşmışken neden böyle tümevarımlara hevesleniyoruz? komik olmanın kanıtı show mu? komedi senaryosu yazan kadınlar var mesela. mesela mesela iş çok uzuyor. kadınlar komikse nedenini söylesinmiş.^:swh^ bu mantıkla erkeklerin komik olma nedeni de penise bağlanır. tşk cliff tşk.
  sezgi
 3. kadınlar komik değildir deyip böylesi epik bir hamleye cinsiyetçi değildir demek nasıl bir zeka ürünü anlam veremedim. linda nochlin "neden büyük kadın sanatçı yok" makalesinde, bu soruya kadın sanatçı sayarak cevap vermek, sorulduğu biçim gibi seksist bir tutumdur der. umarım anlaşılabilmiştir. erkekleri kadınlardan daha komik bulabilirsiniz. mizahın individual sonucudur çünkü bu. laf dokunduğunda ilk hamle iq'ya söz söylemek çok amatörce geldi.
  sezgi
 4. yine yanlıştır. yine her kadın, bir olarak ele alınmaktadır. bi' öğrenemediniz...
 5. bence yanlıştır. kişiden kişiye değişir tabi. mesela avrupa yakasını gülse birsel yazıyordu, ben baya baya gülüyordum o dizide. demekki komik kadın varmış.

  ama komik kadın olduğu gibi farklı mizah anlayışları da var, ben bu şekil mizahtan hoşlanırım, şu bayan şu şekil mizahtan hoşlanır, bu şekıl mizahtan hoşlanır. herkesin hayatına kimse karışamaz. eyyorlamam bu kadar.
 6. çünkü kadın olarak her söylediğimizi ölçüp tartmamız gerekiyor.merhaba derken bile 'acaba' diyoruz.düşüncelerimizi söyleyebilmek şöyle dursun bir şaka yaptığımızda uygun olup olmadığını belirten tepkiler alıyoruz.(hep erkeklerden değil kadınlardan da alıyoruz bu tepkiyi ) her yaptığınızın eleştirildiği bir toplumda özgürce mizah yapmak zor. yapılmaz değil yapılır tabi ama sizin hakkınızda söylenecekleri kulak ardı edip devam edebilirseniz. yine toplumda kadına biçilen rol gereği sorumluluğumuz daha fazla .ne kadar yemek yapıyorum bulaşık yıkıyorum çocuğa bakıyorum deseniz bile kusura bakmayın arkanızı biz topluyoruz. bunları yapmak yerine düşünmek zorunda da kalıyoruz . çağımız kadının bir de çalışmak durumu var ki bütün zamanını alıyor zaten. kariyer dersen zor iş o kadın olan üstlerin bile sana bakışı farklı oluyor akademik camiada bile hala aşılmamış bu konu. etek boyuna bile karışılan bu devirde gel de mizah yap.
  - genelleme yapıldığı için genel konuştum istisnalar tabii ki vardır.
 7. kaç tane kadın, kaç tane kültürden kadın tanıdın. kaç tane kültür edindin , gördün. kaç tane mizah anlayisin var .önce bunu bir açıklamak gerek sonra kadınların komik olmadığına bakariz
 8. başlığın içeriğinden ziyade kadın komedyen olmadığı iddiasına takıldım. türkiye'de de dünyada da kadın komedyenler var. hem de bir hayli fazla. tabii "ben onların hiçbirine gülmüyorum, espiri anlayışıma uymuyorlar" dersen durum farklı. bu durumda sorun onlarda değil, sende oluyor biraz.
  ulgan
 9. south park'ı izlememiş bir youser'ın hezeyanıdır. heidi'yi ele alalım mesela; hem zeki hem de komik.