kara gözlüm - atıf yılmaz - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
kara gözlüm - atıf yılmaz
azize (türkan şoray), babası temel reis'le (ali şen), balık satarak geçinmektedir. bu arada tezgâh başında söylediği şarkılarla dikkati çeker. işsiz bir müzisyen olan kenan (kadir inanır), azize ile balık tezgâhının başında tanışır. gazinocular kralı osman (aziz basmacı) da kızı aynı tezgâhta görür, bu arada sesini beğenip onu şarkıcı yapar. bu arada kenan da arkadaşı orhan'ın (müjdat gezen) yardımıyla aynı gazinoda garson olarak iş bulur. böylece birbirini seven iki gençten biri assolist, öteki garson olarak aynı gazinoda bir araya gelirler.

azize çok para kazanmak için bu işi kabul eder. bu arada kimliğini gizleyen bir bestekar azize ye aşık olmuştur ve onun için şarkılar yazmaktadır. azize de bu şarkıları çok sever ve bu gizli aşığı aramaya başlar. bu çok güzel şarkıların yaratıcısı azize’nin çok yakınında olan garsondur.

vikipedi
 1. ne zaman izlesem beni sinirlendiren filmdir.şöyle ki;

  tabi ki oyunculara, balıkçı güzeline laf yok ama uyduruk senaryoya iki çift lafım var.

  balıkçı güzeli azize, balık tezgahlarında söylediği şarkılarla fark edilip gazinolara kadar yükselir. artık çok fazla ünlenmiştir ve yurtdışından teklif alır. ancak bu süreçte tanıyıp aşık olduğu gizli bestekar (kenanmış adı unutmuştum) ise azize'nin gitmesini istememektedir. aşklarını doya doya yaşayamayan aşıklar çareyi ayrılmakta bulsa da yapamazlar azize'nin gitmekten vazgeçmesi ile kavuşurlar.

  yahu sen seven aşık olan bir adam olarak niye sevdiğine sahip çıkmıyorsun yanında olmuyorsun da aşağılık kompleksi ile kadını da aşağı çekiyorsun. resmen saçmalık. türk sinemasında bu kadar "aşk adı altında kadının yeri kocasının/erkeğin yanıdır ne kariyeri ne yükselmesi!!!" subliminali verilemezdi herhalde. bi de lafa bak! her şeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor diye ayar veriyorlar.ya bi git.

  azize bizim gönlümüzde ama kör olası shopin değil! hıh.

  (yanlışım varsa düzeltin aklımdakiler bu şekilde)