• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.29)
Yazar Carl Sagan
karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı - carl sagan
karanlık bir dünyada bilimin mum işığı, orijinal adı the demon-haunted world/science as a candle in the dark'. carl sagan'ın bilimsel yöntemi övdüğü ve bilim dışı yöntemlerin yanlışlıklarını anlattığı kitabıdır


 1. orijinal cosmos'u (1980) tekrardan izlemeye başladığım şu günlerde aklıma gelen bu güzide kitabın başlığını youreads bünyesinde göremediğimde, başımdan aşağıya dökülmüş olan kaynar suyun etkisini dindirmek amacıyla, bu başlığı açma gereği duyuyorum.
 2. verilen örneklerin bir çoğu evrensel sorunlar, sahte bilim ile bilimin ayrımı, nokta atışı yapılan konular ve bilimin önemini anlatan adıyla orantılı içeriğe sahip bir eser.

  mutlaka okunması, okutulması, tavsiye edilmesi gereken bir carl sagan kitabıdır.
 3. ufuk açıcı bir eser. bilimsel yaklaşıma dair, birçok konuda eşit mesafeli yaklaşarak soruları doğru yerlerde sormasıyla akılda kalıcı izahları var. insanların "yaşamdaki gelişmelere rağmen inatla neden boktan işlerle uğraşıyor" sorusuna cevap aranan kitaptır ayrıca. gelecek için umutlu olmanın güzel bir eğitimle olabileceğinin mesajlarını da vermeden geçmemiş büyük usta.
  severek okuduğum kitap.