1. kararsızlık genel olarak seçeneklerden birini seçmemek veya seçememek sonucu oluşan bir haldir . aslında seçenekler belliyken arasından birisini seçmek o kadar zormu diye düşünülür fakat o kadarda kolay değildir belkide mutlak yarar ve mutlak zararın belli olmamasından kaynaklanır . seçeneklerden sonra oluşacak durumların ihtimal daireside oldukça genişdir , nereden ne çıkacağı belli olmuyor ki kardeşim. fakat şu da bilinen bir gerçektir ki en kötü karar kararsızlıktan iyidir.
 2. insan en başında doğup doğmama kararını kendi almadığı için belki de hayatta hiçbir şeyin bizim kararımız olmadığını savunan görüşler var. karar aldık sanıyor da olabiliriz, bu durumda kararsızlık o kadar da korkutucu bir şey olarak görülmeyebilir.
  abi
 3. en önemli sebebi korku ve kaygıymış. bir uzman bir konu hakkında hiç fikriniz olmadığında hiçbir şey yapmayın yani karar vermeme kararı alın demiş. işte ben genelde tahminde bulunsam da, bilgim de olsa hep karar vermeme kararı alan taraftayım. artık mecbur kalınca bir şeyi seçiyorum ya da yapıp yapmama kararı veriyorum son dakika. mecbur kalmam şart yani. bu insanı yıpratıyor ama. hata yapmaktan değil de sonunda üzülmekten korkuyorum. sanırım sebebi bu. böyle hayat geçmez diye mantığımı kullanarak çok fena kararlar aldım :) dönmem inşallah yine. öyle olmaz umarım.

  bu konuyla ilgili bir gazetede bir araştırma yayımlamış. bristol üniversitesi’nden sosyoloji profesörü harriet bradley on aylık bir araştırma yapmış. onun sonuçlarına yer vermişler. sonuçlar:

  kadınların kafası erkeklerden daha karışık.
  neredeyse yarımız, hayatın on yıl öncekine göre çok daha kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor.
  insanların yüzde 47’si küçük kararları bile zorlukla aldıklarını söylüyor.
  halkın yüzde 42’si de karar veremedikleri konular üzerinde bütün gece düşünmekten uyuyamıyor.
 4. yine ben geldim bu başlığa :) genelde çoğu konuda yaşadığım şeydi. yalnız en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye boşuna dememişler gerçekten. böyle bir huzuur, bir rahatlık geliyor bu durumdan kurtulunca. geçen yine bir konuda kıvranıyorum resmen ne yapsam diye. sonunu düşünen kahraman olamaz hem ölüm yok ya ucunda dedim. o an bana mantıklı gelen şeyi seçtim. siz de çok düşünmeyin. hayat gerçekten kısa. gereksiz şeyleri gözünde büyüten bir yapım var. siz de benim gibiyseniz zor da olsa verin bir karar. olay şu yalnız. sonra da o verdiğiniz kararın üzerine düşünmeyin. acaba şöyle mi yapsam daha iyi olur benim açımdan dediğiniz an yine o döngüye girersiniz. hemen başka şeyler düşünün. bir de böyle deneyin sevgili kararsızlar :)
 5. resmen. kitliyor insanı.
  sanki şartellerimi indirmişler gibi oluyorum. berbat bir şey, ara sıra ortaya çıkan en hoşlanmadığım özelliğim.
  bulduğum tek çare de karar vermeyip kaçmak oldu:(
 6. elementer halde düşünürsek oganesson-294 izotopunun en aşırı seviyede sahip olduğu durumdur.