kardeş payı - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.63)
kardeş payı
metin, ali, feyyza. yok yanlış yazmadık. koyu beşiktaşlı emekli mühendis tahsin bey efsane üçlüyü yaşatmak için ilk iki çocuğuna metin ve ali ismini verir. 3. çocukları kız olunca onun adı da feyyza oluverir.
babalarının zoruyla, kollarında bir altın bilezikleri olsun diye, yazları su tesisatçısında çıraklık yapan metin ile ali, okuyamayınca gerçekten tesisatçı olup çıkarlar. ancak onların hamurunda başka bir şeyler vardır.
feyyza'nın eline bakan, eve para getirmeyen ikili dünyaya barış ve mutluluk getireceklerine inanmaktadırlar. kimsenin ciddiye almadıkları icatlarının gerçekten çalışıyor olması, hayatlarındaki tüm dengeyi değiştirir..


 1. işler güçler'den sonra ahmet kural ve murat cemcir in sonraki dizisi. izledığim tek türk dizisi. güzel şeyler çok dayanmaz diyordum (bkz: üsküdar'a giderken) ancak şu an ikinci sezon devam ediyor. umarım bozmadan uzun süre devam ederler.
 2. ilk sezonun tadını ikinci sezonda verememiş türk dizisi. aynı tadı almasamda izlerim tabi orası ayrı ama işler baya bi değişti. motoru yaparkenki heyecanları yok artık.
 3. ikinci sezondaki petrol senaryosu beni de sarmadı. salih abinin oynadığı bölüm hariç son 2 3 bölüm nedense pek beğenemedim.
 4. ilk sezonunda çok güldüren 3. sezon sonunda final yapıcak olan 2. sezonunda bozmuş olan ilk 60 dakika formatındaki türk yapımı dizi
 5. dizinin 30. bölümünü az önce izledim ve üzülerek söylüyorum çok bozdu. (bkz: lost) dizisinin tanımına döndü, evet farkındayım ama önünü alamadık yani. bor olayı git gide arka plana atıldı, dizinin esprileri klişeleşti, dizi içerisinde ki kadın oyuncuların tamamına cinsel olarak dil de uzatıldı el de uzatıldı... bir de tam anlamı ile türk dizisine dönüştü, ne önceki bölümü belli ne sonraki bölümü. bir sürekliliği kalmadı yapımın. gerçekten tebrik ediyorum, böyle güzel bir yapımın sonunu getirdiniz.
 6. leyla ile mecnun, behzat ç gibi incelikle yazılan türk dizisidir. her halükarda destek verilmesi gerekir.
 7. 31.bölüm ile aslına dönmeye başlayan dizi. yönetmenin eleştrilere kulak vermesi çok hoş, artık bor işine önem göstermeye devam edecekleri belli oldu. aynı gün ve saatine alınmasıda cabası.
 8. oyuncular rollerini daha az bağırarak ve yavaş konuşarak oynasa, ezbere oynar gibi oynamasa biz de izlerken daha az yoruluruz. yine de televizyonda izlenecek nadir şeylerden biridir, yayından kalkarsa üzülürüm.
 9. 1 ay sonra final bölümü yayınlanıp bitecekmiş.
 10. bitmesin istiyor insan