karel - youreads

 1. karel, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, türkiye'de elektronik telefon santralı pazarını yaratmış, bu pazara pbx ürünleri kazandırmış ve türkiye'nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur. yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan karel, haberleşme elektroniği alanında türkiye’nin en gelişmiş ar-ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir. bugün türkiye’nin 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç eden pazar lideri markasıdır. dünyanın bilinen ve güvenilen kurumlarından brand-finance'ın her sene hazırladığı "türkiye'nin en değerli 100 markası" listesindeki markalardan biri olarak gösterilmektedir.
  karel, telekom çözümleri, elektronik kontrol kartları tasarım ve üretimi, anahtar teslim projeler, savunma sanayine yönelik iletişim çözümleri alanlarında faaliyet gösteriyor.
  sadece türkiye’de 700.000’i aşkın kurulu pbx(telefon santralı), 30’u aşkın ülkeye karel markasıyla ürün ve teknoloji ihracatı, dünyada 12 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.
  türkiye pbx pazar liderliğinin yanısıra, ortadoğu ve afrika bölgesi pazar lideri. karel, sektörünün “en değerli” markası.
  türkiye’nin en değerli 100 markası içerisinde.
  dünya’nın en büyük 15, avrupa’nın en büyük 3 pbx üreticisinden biri.
  cirosunun ortalama %10’unu ar-ge’ye ayırıyor.
  1500'ün üzerinde çalışanı bulunuyor.
  ankara - sincan organize sanayi bölgesi’nde 20.500 m² kapalı alana sahip dünyanın en gelişmiş üretim, kalite kontrol sistemlerinin kullanıldığı üretim tesislerine sahip.
  bilişim 500’de türkiye merkezli bilişim üreticisi kategori birincisi.
  %100 yerli sermayeli türk şirketi.
  karel, türkiye'nin tasarımdan üretime tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketi.