kasap havası - çiğdem sezgin - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
kasap havası - çiğdem sezgin
kasap havası, yapımcı ve yönetmen çiğdem sezgin'in senaryosunu da yazdığı 2015 yapımı ilk filmi. çekimleri istanbul'da yapılan film, 9 aralık 2016'da vizyona girmiştir.

terzi leyla, bir meyhanede tanıştığı taksici ahmet ile beklenmedik bir aşk yaşamaya başlar. aralarındaki yaş farkı onlar için sorun olmasa da, etraflarında bu durumdan rahatsız olacak birçok kişi de vardır. evliliğe giden yolda, karşılarına geçmişleri ve şu anki durumlarıyla ilgili, umursamak istemedikleri, sorun olmaması gerektiğine inandıkları engeller çıkar. ilişkileri bu etkenlerle değişmeye başlarken, her şeye rağmen sürdürmeye çalıştıkları aşklarının ayakta kalıp kalamayacağı giderek belirsizleşir. (wikipedia)
 1. güzel bir gerçeklik yakalanmış. tam sıkmaya başladı başlayacak derken yeni karakterler eklenmiş, düşen tempo toparlanmış. gene de 2 saate yaklaşan süresiyle bana bir tık uzun geldi.

  oyunculuklar bence fena değil, derli toplu. fakat şenay gürler'in yükseldiği birkaç sahne var, baya delleniyor falan. işte o sahnelerde bir konsantrasyonum bozulmadı, bir gülesim gelmedi değil.

  yalnız söylemeden geçersem olmaz. uzun zamandır bu kadar müzikleri kötü bir film izlememiştim. hatta uzun süredir bu kadar kötü müziğe maruz da kalmamıştım, gerçekten berbat. işin ilginci bu müzikler altın koza'da ödül almış. belki de benim müzik zevkimde bir sorun vardır, bilemiyorum.

  beklentim epey düşüktü. "en fazla 5'liktir" diyordum. ama bence bir 5.5'tan 6'yı hak ediyor. izlemeye değer. trailer