• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (6.67)
Yazar Adolf hitler
kavgam - adolf hitler
işgal altındaki topraklarımız anavatana ateşli protestolarla değil, kılıcın indirdiği zafer darbeleriyle katılabilir. daha önce de değindiğim gibi, dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil, sözle meydana getirilmiştir. siyasi kuruluşlar karşılıklı çıkarlarından dolayı birbirleriyle göstermelik olarak anlaşırlar. benim felsefi doktrinim dünyayı tekrar mutlu bir şekilde yaşatacak güce sahiptir. böyle bir idealde elbetteki geçici anlaşmalar söz konusu olamaz. beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. bu yetenek kişide doğuştan vardır. yani bu tanrı'nın bir lütfudur.
-adolf hitler


 1. adolf hitler'in, hayatını ve politik düşüncelerinin çocukluğundan itibaren gelişimini anlattığı kitabı. kitabın orjinal ismi için (bkz: mein kampf) .
  dron
 2. şu an okuduğum kitaptır...

  güncelleme: rezalet bir çevirisi olan kitaptır. bağlaçlar yanlış, imla hataları her yerde, anlatım bozukluğu deseniz tonla, almanca sözcükler dipnotlarla açıklanmıyor, ya da bir terim dipnotla açıklanmıyor; zaten dipnot yok hiç!
  bu çeviri ile sakın okumayın...
  "yakamoz kitap/sonsuz kitap matbaa, çevirmen m. selman uğurlu, 2016 şubat, 1.baskı."
 3. bir kişinin olayları kendi gözünden anlatmasının ne kadar objektif olabileceği konusunda fikir veren kitaptır.
 4. nasyonal sosyalizmin lideri adolf hitlerin amacının ve politikasının ne olduğu hakkında yazmış olduğu kitabıdır
 5. şu an türkiye'nin bulunduğu durumdan kareler bulduğum betiktir kendileri. irkçılığı savunan bazı bölümler nihal atsız'ın türk ülküsü adlı betiğindeki düşüncelerle koşutluk gösterir ki bazen katılmamak elde olmuyor o düşüncelere.

  genel olarak ise adolf'un söylev sanatını satırlara yansıtmış olduğunu ve içi boş düşünceleri nasıl olup da mantıklı olarak yansıttığını hayranlıkla izlersiniz.
 6. koyun olmamak için okumaktan tırstığım kitap.
 7. büyük ustanın israil'de ders kitabı olarak okutulması gereken eseri.
 8. rusya'ya yaptığı anlamsız seferin bahanelerini derlediği kitabı.
 9. bir zamanlar yasaklanmış kitaptır ayrıca.
 10. insanlara yapılan hiç bir şeyin sebepsiz olmadığını gösteren kitaptır.

  hiç kimse bugün canım sıkıldı hadi şunu öldüreyim demez. ki hitler'in yaptıklarını tasvip etmiyorum. düşman da olsa hakkını vereceksin. tıp bugün bu noktada ise , bunun çoğunluğunu ( maalesef ) hitler'e borçluyuz. hatta şuan hepimizin cebinde olan akıllı cep telefonu vasıtasıyla, dizimizin üzerinde tuttuğumuz dizüstü bilgisayarlar ile binlerce kilometre ötedeki sevdiklerimizin suratını milisaniyelik gecikmelerle de olsa görebiliyorsak adolf hitler'in kullandığı şifreleme ( enigma ) yöntemi sayesindedir. bunun bağlantısını açıklamak için ayrı bir başlık altında daha sonra sizlere bilgilendirme sağlayacağım.

  ister sevelim, ister nefret edelim lakin bugün kullandığımız hayatımıza kolaylıklar sağlayan bir çok şeyin altında bu adamın o yıllarda temelini attığı şeyler var.
  (bkz: 2. dünya savaşının insanlığa katkısı)