• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
Yazar Beth Hoffman
kayıp hayaller atölyesi - beth hoffman
bazı zamanlar hayatımızı şekillendiren şeyler sahip olduklarımız değil, özgür bırakmaya razı olduklarımızdır.

"kardeşim bir hayal dünyasında yaşıyor gibiydi, bir kez bile ağladığını duymadım. küçük traktöründe oturup koca gözleriyle etrafı izler, kulaklarını dikip doğayı dinlerdi. öyle ki, doğanın sesi ona herhangi bir insanınkinden çok daha etkileyici gelir, ağaçların etrafında dolanan rüzgârın ve kuşların şarkısı ona dünyanın gerçeklerini anlatırdı sanki."

teddi overman gençliğini yaşadığı çiftliğe her gidişinde, kardeşi josh'u ondan ayıran kızıl nehir'in büyüsüne kapılırdı. her ne kadar onun yokluğuna alışmakta zorlansa da, bir umutla onu hayata yeniden bağlayacağına inandığı bir dükkân açmıştı. müşterileri de kendisi gibi farklı hikâyeleri olan, birbirinden ilginç insanlardı. teddi, bu dükkân sayesinde tanıştığı ve harika dostluklar kurduğu insanlar sayesinde ailesini yok eden o acı olayı kabullenmeyi başarmış, ardından sürpriz bir şekilde aşkla tanışmıştı. artık, tamamen unutup geride bırakması ve her daim hatırlaması gereken yaşanmışlıkları birbirinden ayırmanın tam zamanıydı.

kayıp hayaller atölyesi, merak uyandıran karakterleri ve sıcacık kurgusuyla bir kadının kırılganlıklarına, çocukken aldığı derin yaralara ve tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunmasına tanıklık eden etkileyici bir roman.


  1. kitap arayışındayken kapağını beğenip ve debbie macomber referansını görüp aldığım, bugün bitirdiğim kitap.

    yazarın okuduğum ilk kitabı olmasından mütevellit belki, okurken biraz yoruldum açıkçası; debbie macomber tarzı diyebileceğim, duygu durumu az düşen/yükselen ama genelde olumlu olan ve tek zamanda geçen bir kitap beklerken, anılarda çok yolculuk yapılan (her bölüm farklı bir yılda neredeyse), ana karakteri acıların kadını olarak görmeye başladığım birkaç bölüm okudum.

    beğendiğim yanı hiç mi yok? elbette var, bazı yan karakterlerin ruhsal değişiminin / tavırlarının sebeplerini aktarması başarılıydı. bir de bir yan karakterin konuşmalarını okurken dadı dizisindeki pertev canlandı gözümde, eğlendim :)