1. genellikle hazır kurulmuş sofra veya yeni yapılmış bir yemeğe sonradan her şey hazırken dahil olan kimseye karşı edilen söz. bu sözün nereden çıktığı hakkında bir bilgim yok.
    kişinin kaynanası olup olmaması önemli değildir asıl vurgulanmak istenen kaynanalar damat ve gelin sevmez ama sende öyle bir şans var ki hazır yemeğe denk geldin kaynanan kesin seni sever veya seviyordur.
  2. yalan söylüyorsun
  3. Kaynanaları sever mi bilmem ama kendileri şeref, onur ve gurur yoksunu olup olası kazanımları veya çıkarlarının çatıştıklarını karalamak ve hatta hakları olmayan göz koydukları elde etmek uğruna tek ayakları üzerinde 40 yalan söyleyenlerin kişi kendinden bilir işi mantığıyla herkesin yalan söylediğine inandığını ya da insanları buna inandırmaya çalıştığını bilirim.

    Hatta bir insanın yalan söylediği imajını oluşturmak çıkarlarına hizmet ettiği ve hatta ve hatta kendilerini birinin yalan söylediğine inandırmanın verdiği rahatlama hissi için herkesi kendileri gibi onursuz, şerefsiz, gurursuz olmakla suçlamaktan keyif bile alırlar.

    İşte bunlar her anlamda vasatlıktan, yaşamdan kapasitesinin üstünde beklentilere giren bir böcek olmaktan.

    Fare dağa çükünü sürtmüş