kelimelik - youreads 1. scrabble'ın cebe girmiş hali. telefona indirdiğim tek oyun da denebilir. oyunu oynarken bildiğin kelimelerden çok, ya tutarsa şeklinde deneye deneye oynansa da, zevkli bir oyun.

  'batlamyuss' ile oynamak isteyenler varsa, alsın kelimelerini gelsin.
 2. varsa şekliniz oyuna bekleriz. neyse üzerimdeki sakarya apaçisi elektriğini de attım. evet efendim oyun oynamak isteyen sevgili sözlük kardeşlerimi beklerim
  iealbayrak
 3. yazının işin içine girdiği her durum gibi bu oyun da garip bir şekilde karşınızdakini en dürüst haliyle sunuyor size. tek sohbetiniz masadaki hamlelerden de oluşsa genel anlamda nasıl birisiyle muhatap olduğunuzun çerçevesi oyunlar ilerledikçe çiziliyor. düzenli rakiplerinizi gözünüz arar oluyor, hamlelerin sıklığından hayatlarına dair çıkarımlarda bulunuyorsunuz. herkesle oyun oynanamayacağı gerçeği burada da geçerli, o ritmi tutturduğunuz kişiyle de oyundan gönlünüz geçene kadar devam ediyorsunuz.
  şimdilerde çok oynamasam da bana her daim güzel hatırlayacağım bir kişiyi ve şehri kazandırmış bu oyunun maksadını aşan bu güzellemesi kişisel tarihimdeki garip ama gerçeklerimden biridir.
 4. durmadan karşıma "evet" reklamıyla geldiği için sinirlerimi bozan uygulama seçim geçse de ağız tadıyla oynasak.
 5. sıkı bir rakiple oynandığında tadından yenmeyen oyun. bağımlılık yarattığı konusunda hemfikirim.

  edit: "bulutsu." kullanıcı adıyla beni bulabilirsiniz efenim.
 6. bugün itibarıyla dahil olduğum oyun. hiç oynamadım ama kendime aşırı güveniyorum (*::)) kullanıcı adım: kelimemerhem
  abi
 7. beni kesinlikle sinir eden, ama oynamaktan da geri duramadığım, facebook'la ilintileyerek veya direkt uygulaması indirilerek oynanan scrabble modelindeki oyundur.

  niye sinir oluyorum?

  çünkü oyunun mantığı saçmalık dolu. tdk güncel türkçe sözlük'ün referans alındığı oyun halihazırda var olan bir çok kelimeyi kabul etmemektedir. daha korkuncu argo niteliğindeki ve hatta küfürlerin vazgeçilmezi iki sözcüğü bayıla bayıla kabul etmesidir.

  ve hayatımda duymadığım bir taraftan uydurulmuş elementleri andıran kelimeler de kabul görmektedir.
  harflerin okunuşu adı altında "ke, be, je" gibi yazımlar da kabul görmektedir. (ama bana bu ucuzculuk gelmektedir.) ama elementlerin simgeleri kabul edilmemektedir.

  harfin iki katı, kelimenin üç katı, üç yıldız derken %64 başarı ile oynamaktayım, kullanıcı adım da "kaşıklı_voyvoda", beklerim.
 8. bu güzel güneşli günde evde oturan varsa kelimelik oynayalım mı şöyle rekabeti bol olsun (:
 9. kelime oyunu. facebook ya da ios ve androidde kullanılabilir.
  güzel bir hastalık çeşidi. çiğdem gibi, insanın bırakası gelmeyenlerden.
 10. oyunu en büyük avantajı hamle süresinin olmaması.^:aslında 72 saat^ gün içinde her hangi bir uzunluktaki olası boşlukta^:özellikle tuvalette :)^, sosyal hayatınızı ve işinizi aksatmadan kelime oyunlarına olan tutkunuzu giderebiliyorsunuz.

  diğer bir keyifli yanı ise tanıdığın insanlarla oynayabiliyor olmak. rekabetperest oyuncuları "lakoti" takma adımla düelloya davet ediyorum.