keloğlan aramızda - sırrı gültekin - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
keloğlan aramızda - sırrı gültekin
senaryosunu turgut özakman'ın yazdığı, sırrı gültekin'in yönettiği, başrolünde rüştü asyalı'nın oynadığı, keloğlan filminin hemen ardından çekilen ve keloğlan sinema serisinin ikinci filmi olan 1971 yapımı yeşilçam filmidir. bu filmde, rüştü asyalı'nın oynadığı keloğlan ana karakteri masal dünyasından alınıp, bu kez 1970'lerin istanbul'unda bir mahalleye monte edilmiştir.

filmde keloğlan'ın annesini suna pekuysal, istanbul'da yanına taşındığı dayısını hulusi kentmen, yaşadıkları mahallenin belalı kabadayısı çamur şevket karakterini hayati hamzaoğlu, mahalleden arkadaşı tırtıl karakterini yalın tolga, keloğlan'ın diğer yakın arkadaşı biricik karakterini aydın babaoğlu, ilgi duyduğu zengin kız nurperi'yi ülkü özen, keloğlan'a ilgi duyan fatma karakterini fatma karanfil ve ferhat reis karakterini kadir savun oynamışlardır.
  1. senelerin eskitemediği, izlemekten bıkmadığımız en güzel yeşilçam klasiklerinden biridir diye düşünüyorum. keloğlan bu sefer 1970'lerin istanbul'unda, modern çağın içersindedir...