1. kendi konvoyu tehlike altındayken çatışmada ölen asker için keşke o ölmeseydi de onun yerine benim ailemden biri şehit olsaydı, onun ailesinin canı yanmasaydı minvalinde söz söylemiştir.

  merak ediyorum başka herhangi bir siyasi lider bu vicdani davranışa sahip olabilir miydi? söyleyebilir miydi? bu adam hakikaten erdem sahibi ve vicdanlı. yaşa kemal başkan, kim ne derse desin.
 2. kemal kılıçdaroğlu bugün çok doğru mesajlar verdi. hamaset yapmadan olması gerekenleri söyledi. cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmanın en temel öncelik olduğunu anlattı. umarım mesajları yerini bulur.
 3. konuşmasını dinledim, hızını alamayıp kadından korkana erkek denmez lafını etti gerçekten de. bir de bunu kadınlara hitap ederken kullanınca tuhaf oluyor tabi. zaten meselenin kökü bu bilinç olduğu için iyi örnek olmuştur. erkek adam kadından korkmaz, karı gibi korkmak minvalinde onlarca laf var. işin kötü yanı kadınların korkak olmaması. ya bana böyle denk geldi ya da geneli böyle ne annemde ne sevgilimde ne kızkardeşlerimde hiçbir korkaklık emaresi göremedim bugüne kadar. enteresan, ürkütücü hatta hunharca bir düzeyde cesaretleri var kadınların.

  daha derinden bakarsak evliliklerde kadınlar hep aileden ayrılır, evini ailesini bırakır ve yelken açar. erkekler bu denli kopuş yaşamaz, başka bir yere entegre olma gayretine girmez. yavru için korku nedir? ailesinden kopmaktır çünkü ev, aile güvenlik demektir. kadınlar her seferinde evlerini terk eder ve daha az güvenli bir yerde yaşam kurar. buna da cesaret denir. o yüzden erkek adam kadından korkmaz gibi aşırı telafiler gelişmiştir.

  şunu da belirtmek isterim toplumun erkekleri alaya alarak kadından korkmama baskısı kurması sistemseldir. güya kadından korkmayız ama kadının ülkesine saldırılmasından korkar askerlik yaparız, kadının aç kalmasından korkar günde 12 saat çalışırız, erkekler kadınlar kadar cesur olsaydı kimse kadından korkulmaz teorisini üretmezdi ve bütün dünyanın insanları birer gezgin olur sefa sürerdi.
  abi
 4. adamın söylediği ilkeler meclisin duvarına asılmalı.
 5. "tayyip gibi bir adama kendimi bile veririm" diyen torunlu tosunlu komşu teyzemin, "kılıçdaroğlu gibi büyük burunlu bir adama nasıl oy veriyorsunuz" dediği lider. oy verme kriterinin farkında mısınız ?
 6. bir yere gideceğini zannedenler var.
  onların şu sorulara cevap vermesi gerekli.
  1. muammer güler rıza sarraf'a önüne yatarım demiş midir?
  2. önüne yatarım ne demektir?
  3. altına yatarım ne demektir?
  4. bunlar muammer güler'e ne demek istiyor?
  5. ayetle dalga geçen bakana ne söylemişlerdir?
  6. bosna'da üniversite kurmak için evindeki paraları ayakkabı kutularına koyan banka genel müdürüne ne demişlerdir?
  7. küfür nedir?
  8. tecavüz nedir?
  9. ahlak nedir?
  10. bunca rezalet seçimle temizlenir mi?
  11. ahirette bunların cezası nedir?
 7. siyaset için doğru, ideal adamdır. ancak türkiye'de işler böyle yürümediğinden dolayı liderlik vasfı yok denilmektedir. ülkeyi yönetenlerin timurlenk, cengiz han falan mı olmasını istiyorsunuz nedir liderlik vasfından kastınız?

  edit: topala topal dedik, arap yalakası olduk iyi mi...
 8. gelmis gecmis en kibar siyasetcilerden biridir. onun bile kayisini koparttilar. daha ne diyelim.
 9. kendisi hakkında sevmediğim bir şey var. duydukça çıldırıyorum. tam olarak şöyle;

  ''izmir, x'tir. izmir y'dir. izmir z'dir.'' ''türk halkı x yapmaz. türk halkı y yapmaz. türk halkı z yapmaz.'' bu şekilde ardı arkası kesilmeyen tekrarlı cümlelerini duymaktan bıktım lan

  ama onun dışında on numara adam. mitinglerinde bahsetmediği sorun kalmamıştır. diğer liderlerin hiç gündeme getirmediği şeyleri de konuşmuştur. örneğin: gss prim borcu.
  hep bu aklıma geliyor. öğrenci olduğumdan,zamanında bana da iteklemeye çalıştıklarından dolayı sanırım.

  an itibarıyla izmir'de konuşuyor. yine mantıklı konuşuyor amk.şu adam nasıl bir şey değiştiremiyor,anlamıyorum. siktiğimin ülkesine fazla
 10. söyleyecek kelime bulamıyorum adam mükemmel konuşuyor akp seçmeni önünde iktidara gömüyor. emek, cumhuriyet, parlementer sistem, adalet, atatürk, eğitim sistemi, laiklik gibi kavramları bilale anlatır gibi anlatıyor.
  wtf