kill bill vol. 1 - quentin tarantino - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.57)
kill bill vol. 1 - quentin tarantino
'gelin' (the bride) takma adıyla bilinen kiralık katil, düğünü sırasında saldırıya uğrar. kilisedeki herkes öldürülür. o da karnındaki bebeğini düşürür ama hayatta kalmayı başarır. 5 yıl boyunca komada kalan gelin, bir mucize eseri hayata geri döner. artık tek amacı vardır: ona pusu kuran eski patronu bill ve adamlarını teker teker öldürmek. bill'i en son öldürecektir. gelin intikamını almak için yola koyulur.


 1. atarilerin hayatimiza yeni yeni girdigi '90 li yillarda hepmiz, her bolumu farkli mekanlarda gecen arcade diye tabir ettigimiz oyunlari oynamisizdir. iste o tadi aliyorum ben kill bill vol. 1' den.yine ayni donemin fenomeni olan bruce lee filmlerinin zevkini tadiyorim.abartili olum sahneleri, sevimli olagandisiligi, bir tarantino klasigi olan gondermeleri ile hastasi oldugum filmdir.
 2. uma thurman'ın özellikle güzel oyunculuğuyla en az 50 kere izlememe ve repliklerin çoğunu ezberlememe sebep olmuş filmdir.

  kill bill 3 ü bekliyoruz efenim..
  !---- spoiler ----!

  lanet olası siyah mamba ben olmalıydım !
 3. uma thurman'a hayran olunan filmdir benim için. hayır güzel falan da değil bence ama bi tuhaf yani. büyüleyici bir havası var filmde.
  serin
 4. hayat mottosu olacak cinsten. bazilarinin onunde sapka cikarmak gerek. tarantino onlardan biri.
 5. başkalarının tüm eleştirilerine rağmen senelerdir en sevdiğim film olma özelliğini kaybetmedi. abartılı ve realist olmayan çekimlerin bu kadar güzel senaryoya yedirildiği başka film görmedim. aralara giren animeler de bonusu.
 6. serideki şiddeti eleştirenlere karşı, metallica konserine gidip sesi kısar mısınız diyemezsiniz diyen büyük usta tarantino'nun filmi.
  papa