1. thy'nin bugün gönderdiği mail ve mesajla uçuş saatlerimin değiştirildiği ve bunun sebebinin de bu yıl kış saati uygulamasının bakanlar kurulu kararıyla iptal edilmesi olduğunu öğrendim.

  sağolsun thy, biletin ücret kuralı dahilinde değiştirilebileceğini belirtmiş. bu da demek oluyor ki bilet ucuza gelsin diye uçacağı saati önceden kararlaştırıp planını yapan, buna göre başka bir havayolu şirketiyle de başka bir uçuş seçenlere geçmiş olsun şimdiden.

  bi de malum sözlükte bugün x havayolları rezaleti, y havayolları mağduriyeti başlıklı yazılar havada uçuşur kesin.

  tanım: yıllardır ne sebeple uygulandığına anlam veremediğim uygulamadır. enerji tasarrufu amaçlı bu masum uygulama bile, bir şekilde bu ülkede bir adım atmadan önce vatandaşın kırk kere düşünmesi gerektiğini hatırlatmayı bilmiştir.
 2. keske bunun için de bir şarkı yazsalarmiş. sen kış saati uygulaması ben yaz saati falan diye devam etse falan.
 3. uyanıyorum, hava karanlık...
  işe giderken gün hala doğmamış oluyor ki saat 07:20'de evden çıkıyorum, karanlık...

  insan bedenen ve tabii ruhen "dinlemedim" sinyali veriyor bu da depresyondan tutun da fiziki bir çok hastalığa davetiye çıkarmak anlamına geliyor.

  arap olacağız diye bu kadar kasmanın ne alemi vardı diye soracağım geliyor ya daha bunun 21 aralık'ı var, sonumuz hayrolsun...
 4. maalesef memleketle aramdaki mesafeyi 2 saate cikarmis ve ayni zamanda sayelerinde banka para transferi tam sati saatine denk dusemedigimiz icin surekli parasiz kalmakla yetiniyorum.
 5. bi geçen yılı düşünüyorum, bir de bu yılı. geçen yıl sabah namazı 5:30 saatlerindeyken, bu yıl 7 küsürde kalktığımda ezan okunuyor. acaba diyorum ki, sırf namaz vaktinin daha geç olması için yapılmış bir uygulama mıdır? devlet sırrıdır.
 6. her gün saat 9 civarı evden çıkıyorum. bahçedeki kediler bina kapisının önünde beni bekliyor. kapıyı acmamla miyay miyav nidalariyla ayağıma dolanıp mama istiyorlar.

  bu sabah 8'de evden çıktım, hava zifiri karanlık. elimde mama kabı bahçeye indim ortada tek bir kedi bile yok, seslendim yine yok.

  kediler bile horul horul uyurken millet işine gucune, okuluna gitmeye uğraşıyor. kimin süper fikriydi bu bilmiyorum ama çok tebrik ediyorum!