1. 7 Nisan 2016 Tarihi itibari ile yürürlüğe giren kanundur.

  Kurul üye sayısı 9'dur.
  5 üyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 üyesi Cumhurbaşkanı, 2 üyesi Bakanlar Kurulu tarafından seçecektir. Kurul üyelerinin görev süresi dört yıldır. Süresi biten üye yeniden seçilebilir.

  Buraya kadar sorun var mıdır? Aslında vardır. Fakat hadi biz yoktur diyelim.

  chp İstanbul millet vekili Eren Erdem dün twitter üzerinden bir iddia da bulundu.

  http://i.hizliresim.com/ljpoME.jpg
  http://i.hizliresim.com/A7No9r.jpg
  http://i.hizliresim.com/WkalNN.jpg

  İddia ya göre bu yeni oluşturulan kurul, insanların rızasını alarak hakkında veri toplayacak. Bu verileri toplaması için bireyin izni gerekiyor. Tek bir istisna var bunun için
  '' Eğer bilgiler zaten deşifre olmuş ise, kişi rızasına gerek yok.''
  Yani bu 50 milyon insanın kimlik bilgisi acaba bilerek mi sızdırıldı?

  Basit bir örnek vermek gerekirse,
  x kişisinin ne aldığı ne sattığı, aynı şekilde 7 sülalesinin nereli olduğu nerelere üye olduğu yada olmadığı, nerelere gittiği, kimlerle ilişiği olduğu, hepsi bir takım kişilerce denetlenecek.
  Örneğin üniversiteye hazırlanırken gittiğiniz bir kültür veya yeşil ırmak yahut başka herhangi bir paralel devlet dershanesi, ya da zamanında üye olmuş iseniz zaman gazetesi, ya da gençliğinizde üye olduğunuz komünist oluşumlar ya da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili herhangi bir yer.
  Örneğin ben youreads a üye olurken mail adresimi yazdım. Bu mail ile adıma sanıma ulaşıp, oradan fikirlerime düşünce yapıma ulaşabilirler.
  Allah muhafaza, yarın bir gün herhangi bir problemle karşılaşıldığında hakkınızda bin bir türlü iddia ortaya atılabilir. Paralel yapıyla bağlantısı var denerek.

  Devletini milletini seven bir vatandaşım ben ama bu sevginin karşılıksız olması, yani devletimin beni hakir görüp hiçe sayması ankaragücüme gidiyor artık.

  Bu kötü bir şey midir diyenleriniz olacaktır. Onların ağzına sıçayım.
  Sanki harikalar diyarında yaşıyoruz.
  Yarın bir gün onlardan olmayanlar ne iş bulabilecek ne gün yüzü görebilecek.