kitapçıdan kitap almak vs internetten kitap almak - youreads 1. kitapçıdan seçip internetten aldığımdır.
 2. kitapların en çok kokusunu seviyorum, o yüzden de kitapçıdan bizzat dokunarak almak daha keyifli geliyor bana. evet kavun alır gibi kitap alıyorum, olamaz mı?
 3. tamam tamam itiraf ediyorum, kitapçıya gidiyorum kitaplar arasında baya vakit harcıyorum, beğendiğim kitapları not alıyorum ki bunlar genelde sanat kitapları oluyorlar ve de pahalılar. sonra eve gidip internetteki kitapçılarda araştırıyorum bu kitapları hangisinde ucuzsa ondan alıyorum. ve aldığım her kitabı ortalama %30 indirimli olarak alıyorum. hem kitapçıda vakit geçirip, hoşlandığım kıza youreads'ten bahsetme şansımı elimde tutuyorum hem de paramın bir kısmını. belki kitapçıya bir ihanet olarak görülebilir yaptığım ama şartlar maalesef hepimizi zorluyor. diğer kitaplar için kitap okuyucumda bulunan baya geniş bir epub arşivi mi kullanıyorum. burdan meritokrasi ağına da en içten selamlarımı iletiyorum.
  hubot
 4. internetten kitap almak bütün dükkanların kapanıp her şeyi internetten halledeceğimiz bir geleceğin habercisi olabilecek şeydir.

  kitapçıdan kitap almak ise kitaplara biraz aşırı para vermek olabilir. ancak tabii yayınevlerinin merkezlerinden(?) alınarak daha ucuza getirilebilir, onlar da kitapçı sayılır sanırım.
 5. internette kitaplar daha ucuz. hatta kitapları toplu alınca kargo da bedava oluyor. internetten alışveriş yapmanın da güzellikleri var. ama ben kitabı kitapçıda rafların arasında gezerek, elime alıp birkaç sayfa karıştırarak, o atmosferi yaşayarak almayı sevenlerdenim.

  bununla beraber kitabı yeri gelir internetten yeri gelir kitapçıdan alırım. ama güzel olanı arada bir kitapçıya uğramaktır.
 6. kitapçıya sadece kitap almak için değil; gözümü doyurmak için, "bir gün zengin olayım da şöyle güzel bir yerim olsun be!" diye hayal kurmak için girerim. istediğim kitabı ararken ilgim olmayanları da incelerim mutlaka baştan sona sayfalarını süzer, arka sayfasına kısa bir göz gezdiririm. bu nedenle internetteki tıkla-sepete ekle-parayı öde rutini hiçbir zaman dikkatimi çekmemiştir.
  fikrimce doğanın, ağaçların arasında gezmek nasıl mutlulukla dolduruyorsa insanın içini, kitaplar da aynı etkiyi verebilir!
 7. şehir merkezinden çok uzak olduğum için %99 oranında internetten alıyorum. benim gözümde çoğu kitapçı işi ticarete döktüğü için internetten almakla kitapçıdan almak arasında fark yok.
 8. sahafların da internet ortamında satış yaptığı göz önünde tutulduğunda pek ehemmiyeti olmayan karşılaştırmadır.

  (bkz: nadirkitap.com)
 9. kesinlikle internet. herhangi bir kitap mağazasına gittiğiniz de kitabına göre iki internet fiyatı ile karşılaştırdığınız da neredeyse iki katına çıkan fiyatlar söylüyorlar. bu sene kocaeli kitap fuarına gittim. bakın yayın evlerinin kendi standları , ithaki , pegasus , epsilon , can vs vs. ulan adamlar bile internetten 1-2 tl daha pahalıya satıyor. mesela 6 tane kitap aldım daha yeni , toplam fiyatı 100tl , babil.com da enpara kampanyası var , önümüzde ki ay 50 tl si geri yatacak. 50 tl ye 6 tane birbirinden güzel kitap almış oldum. kitapçılar fiyat politikalarını değiştirmeli. sahaf dışın da kitap satan bir mekana girmek mantıklı değil.