kitapmetre.com - youreads 1. kitapmetre'nin amacı çok basit: aradığınız kitabı kolayca ve en uygun fiyata bulmanızı sağlamak ve internet üzerinden kitap almanıza yardımcı olmak.

  nereden çıktı?

  türkçe kitap satan sitelerin arama sistemleri genelde pratik değil. ayrıca bazen bir çok kitap bir sitede ucuz olsa da bazı kitaplar diğerlerinden pahalı olabiliyor illaki tüm kitaplar daha ucuz olmayabiliyor. bazı kitapların o sırada satışı yapılmasa da mağazalarda sayfaları duruyor. hal böyle iken 2 kitap sitesinde bile kitapları tek tek açıp almak istediğim kitabı hepsinde tek tek bulup karşılaştırmak oldukça can sıkıcı oluyor.

  kitapmetre bu amaçla; kitap ararken daha iyi bir arama alt yapısı ile değişik sitelerdeki fiyatları birarada görmenizi sağlamak amacıyla temmuz 2010'da kuruldu.

  sitenin kendileri hakkındaki açıklamayı yukarıya iliştirdikten sonra kendi görüşümü de belirteyim. gerek kitap sipariş vereceğim zaman gerek aradığım herhangi bir kitabın genel fiyatı hakkında fikir edinmek istediğim zaman kullandığım yararlı sitedir. bildiğim kadarıyla mobil için sadece ios sürümü mevcuttur. çok satanlar kısmını nasıl oluşturuyorlar bilmiyorum. kitap satışı yapan sitelerle aralarında bir ilişki yok ise en çok aratılan kitaplara göre oluşturuyorlardır kanımca.
 2. http://kitapmetre.com/

  gayet işlevsel basit kullanımlı bir site. internetten kitap satın alınmadan önce bi bakılması gerek.
  abi
 3. aslında çok mantıklı bulup hemen kullanacağım diye açmıştım, ancak internetten kitap alacakken; tek tek kitap karşılaştırmaktansa liste oluşturup toplamını karşılaştırmak daha mantıklı oluyor.
  bu özelliğin olmadığını görünce bir işime yaramayacağını anladım açıkçası.

  ben yine her sitede sepet oluşturup sepetimi kendim karşılaştırayım en iyisi.