klasik müzik - youreads 1. bilgisayar, elektrik, elektronik olmadan gerçek müzik aletleri ve bu aletlerin gerçek sesleri ve insan sesleriyle yapılan, ülkemizde daha çok klasik batı müziğine verilen ad. yüzyıllar önce bestelenmiş bir yapıtı bu sayede bugün de aynı biçimde dinlemek mümkündür.

  türkiye'de seveni, izleyeni, dinleyeni diğer müzik türlerine göre daha az olan müzik alanıdır.
 2. muhafazakâr müziğidir.

  tabii kafamıza empoze edilen muhafazakâr tanımından bahsetmiyorum.

  her toplumun her kültürün bir klasik müzik kültürü vardır. daha çok aidiyetler ile şekillenir. kimine göre tasavvuf mûsikîsi iken kimisine göre senfoni orkestrasıdır.

  hepsinin ortak noktası kökeninin ise kitlesel ve popüler kültür öncesi döneme dayanmasıdır.
 3. vize-final haftalarında dinlenilirse ders başarısı konusunda gerçekten büyük yararı dokunan^:bizzat tarafımca test edilip onaylanmıştır^, kanımca metal müziğin elektrikten önceki hali.

  sıkıcı değildir, aksine, dinledikçe her klasik müzik bestecisinin kendine has bir tarzı olduğunu fark eder ve bu müziğe iyice ilgi duymaya başlarsınız.

  eğer dinlemeye başlayacaksanız tavsiyem julian bream ve richard clayderman gibi sanatçıların sololarını dinleyerek kulağınızı alıştırmanız. aksi taktirde hemen bilinen eserleri dinlemeye başlarsanız klasik müzik size ağır ve sıkıcı gelecektir. kulağınızı alıştırdıktan sonra beğeninize göre farklı sanatçılara ve daha ağır parçalara yönelebilirsiniz.
 4. gecenin bir saatinde odanızda yalnız başına dinlerken kendinizi otomatik portakal kitabında bir karaktermişsiniz gibi hissettirbilen müzik türü.
 5. çalması dinlemesinden keyiflidir. piyanonun başına geçtiğimde aşinalık için yüzlerce kez dinlediğim şarkının yeni gizlerini keşfediyorum. bu hayatta keyif aldığım ender şeylerdendir.
 6. ilk gençlik yıllarında fazla ilgi uyandırmayan, ancak her geçen sene değerinin tarafımca daha iyi anlaşıldığı müzik türü.

  2.5 yıldır yazılmayan başlığı canlandırmama sebep olan parçayı da burada paylaşayım ki ruhunuza huzur dolsun efenim.

  Dmitri Shostakovich - Waltz No.2