1. ahsen tv muhabiri sakallı conibikinde giriştiği iş kolu.
 2. besinin mikrobiyal güvenliği açısından asla yiyemeyeceğimi düşündüğüm şey.
  birçok şey yıkamakla geçmiyor, bunu hatırlamakta fayda var.

  *peşin cevap vereyim; yüksek sıcaklıkta da canlılığını yitirmeyen bakteri sporları var.
 3. yıllardır haftada 2 kez falan yiyip yine de zehirlenmediğim yiyecek. güvenilir yerlerden yemek sizi korur. sevmeyenleri anlamıyorum açıkçası. herkesin sevmesi gerekiyormuş gibi geliyor.

  hiç tadına bakmamış olanları ise önyargılarıyla başbaşa bırakıyorum.
 4. bunu yemek, icinden ne gecirdigini bilmedigin birisiyse sevgili olmaktan daha tehlikeli olamaz. en azindan birisinin, icinden ne gectigini biliyoruz.
  alkol
 5. tanrıların dünyamıza bahşettigi ender güzelliklerden birisidir.

  eger birisi ekmeğin içine kokoreç ve baharattan başka bir şey koyulması gerektiğini söylüyorsa, o kişiyle aradaşlığınızı kesin.
  pan
 6. ab'ye girmemize mani olsa da (yersen) özellikle balıkesir civarında enfes örnekleri bulunabilecek yiyecek.
 7. aynı zamanda bir mirkelam şarkısıdır.
 8. bordeaux'ta olmamdan dolayı uzun süredir tadamadığım ve başlığını görünce derin bir ''ah olsa da yesek'' isteği bıraktıran yemek.
 9. küçük arabalarda satılanından yemek daha makbuldür. neden bilinmez gidip kapalı bir yerde yenen kokoreçin tadı ile açık havada tabureye oturup yenen kokoreçin tadı her zaman farklı gelmiştir bana.
 10. hayatımda sadece bir defa yedim. hayatta her şeyin muhakkak en az bir defa tadına bakmayı savunan biri olduğumdan bir ekmeğin ucundan ısırmışlığım var. ancak fazlasının zarar olduğunu düşünüyorum. tadı güzel değil.

  yediğinin kaynağını merak edenler kurban bayramında, kurban kesim alanlarının çevresinde bağırsak yıkayıp çuvallara dolduran teyzeleri izleyebilir. ^:swh^