1. Kolaj, temel olarak görsel sanatlarda kullanılan, eserin farklı formlardan oluşan bir topluluktan yapıldığı ve böylece yeni bir bütün oluşturduğu bir sanat üretim tekniğidir.

  Bir kolaj bazen gazete kupürlerini, kurdeleleri, renkli veya el yapımı kağıt parçalarını, başka sanat eserlerinin veya metinlerin bölümlerini, fotoğrafları ve diğer kağıt parçaları veya tuvale yapıştırılmış nesneleri içerebilir.

  (bkz: max ernst)
  (bkz: merhamet haftası - max ernst)

  Örn: yolda bulduğum bir obsidyenden, John Dearle'nin Yosun resminden ve yüksek kalitede bir ay fotoğrafından yaptığım basit bir eser.
 2. Çalışma

  The Last judgment / Bosch ile aynı yargi ve güç mitosuna ev sahipliği yapmış Jüpiter'i kullandım. Bulduğum obsidyen ile red storm'u tamamladım. Zebanilerin ise sadece bir kısmını, göz önünde olan veya gözden kaçmışları, renkli hale getirdim. Bunun nedenlerinden biri, günahkar ve meleklerin tek boyutlu karakterler olmasıydı. Neredeyse tüm zebaniler, gerek yaradılışlarından gerek dış etkenlerden, acı çektirirken aynı zamanda acı da çekiyor gibi görünüyordu. Işkencecilerin aynı anda işkence görmesi bana o ünlü deyişi hatırlattı.
 3. Yaptığım bir kolaj çalışmasından, potansiyel bir kitap kapağı hazırladım. Nr Kitabevi iftiharla sunar.